Recenzja gry Kwiaty polne. Świat wokół nas

Witamy ponownie! Tym razem zapraszamy do przeczytania, co myślimy o kwiatach polnych. Żona zawsze powtarza, że na rożne okazje woli dostawać słodycze, bo przynajmniej się je zje i jest słodko – dosłownie i w przenośni. Kwiaty więdną – no trudno. Ponoć wszystko, co piękne i delikatne jest ulotne zarazem – nie wiem, pozostawiam do refleksji. Ja proponuję jednak wręczyć solenizantce grę o kwiatach – tym bardziej, że tych nie kupimy w kwiaciarni, a zrywać nie wolno, bo łąka bez tęczy kolorów to trawnik przed domem. Prezent będzie oryginalny i wesoły, a cała rodzina skorzysta. Nieważne, co wybierzecie, jak nam wmawiają zapominalscy – i tak najważniejsza jest pamięć!

„Kwiaty Polne” to najnowszy produkt z serii „Świat wokół nas”. Wydawane są tu gry niby dla najmłodszych odbiorców – w końcu to memory z dziecinną mechaniką, niemniej każdy z tytułów posiada też ogromne walory edukacyjne. Kiedy wracamy z córką z grilla, zawsze pyta o kwiaty, gdyż przechodzimy przez łąkę – tłumaczymy, że te czerwone to maki, a żółte to mlecze i oto nasz pierwszy błąd. Poznajcie więc mniszka pospolitego i inne dziko rosnące kwiaty.

Jest to gra edukacyjna dla 2-8 graczy w wieku od 4 lat. Wyprodukowana została w Polsce. Jednym z partnerów medialnych, wspierających produkt jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego – polecamy tam zajrzeć, jest pięknie! Skorzystać można z usług przewodnika, przespacerować się ścieżką poświęconą roślinom chronionym w Polsce – dowiecie się bardzo wiele!

W niewielkim opakowaniu znajdziemy 40 kafelków, czyli 20 popularnych gatunków polskich polnych kwiatów. Większości z nich nie potrafimy nazwać przechodząc obok, a dziecko ciągle pyta i pragnie wiedzieć więcej, niż jesteśmy w stanie przekazać. Warto w takich momentach wspomagać się grą i razem z naszym przedszkolakiem zagrać w pamięć.

Płytki są dobrej jakości. Matowe i twarde. Ukazują oczywiście rozwinięte kwiaty – w całej ich krasie i okazałości, ale nie tylko. Nie pominięto pąków, liści czy łodygi, bo roślina kwitnie przecież sezonowo. Pod każdą ilustracją znajdują się opisy.

Zabawka wspiera wszechstronny rozwój dziecka. Pozwala szybciej zapamiętać i przypomnieć sobie, gdyż jednocześnie ćwiczymy koncentrację. Wraz z młodymi giercownikami nauczymy się rozpoznawać kwiaty po kształcie, kolorach czy liściach. Teraz już bez obaw wyruszymy na łąkę i z miną eksperta będziemy opowiadali, co i jak…

Nie można zapomnieć o walorach tego tytułu w zakresie kształcenia przedszkolnego czy na przedmiotach w szkole podstawowej, a nawet średniej. Idealny wybór na lekcje biologii lub geografii, jako pomoc dydaktyczna dla nauczyciela.

Zabawka edukacyjna przyjazna dziecku i rodzinie, znakomite połączenie rozrywki z nauką, a kiedy dodamy do tego jeszcze praktykę, czyli wspólne spacery obserwacyjne w plenerze, to przekaz jest wręcz idealny.

Przeczytajcie prosimy o wielosile błękitnym, który umieszczony został w Polskiej Czerwonej Księdze Roślin – narażony jest bowiem na wyginięcie, ze względu na przekształcanie łąk, na których rośnie. Warto pomagać…

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy JACOBSONY.

Film: Kwiaty polne – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!