Recenzja gry Spadające małpki

Zwierzęta skaczące po gałęziach drzew najprawdopodobniej nie lubią z nich spadać. Taki upadek to poturbowane gnaty, obolałe ciała i brudne futra. Spadające małpki nie są zadowolone, a czy my będziemy z zakupu?

Jedno trzeba przyznać na wstępie, że gry nie da się nie zauważyć. Córa wynalazła ją schowaną w kącie pokoju w pudle kiedy byliśmy u przyjaciół na jednej z domówek i oczywiście podbiegła do nas, żeby prosić o wyciągnięcie. Młode giercowniki rozegrały dwie pełne partie, a potem przeniosły się na kolejne zabawki – my przez cały ten czas mieliśmy spokój i mogliśmy przejść kilka rund w naszej dorosłej grze planszowej.

W opakowaniu otrzymujemy całkiem pokaźnych rozmiarów tubę imitującą pień palmy, 30 brązowych małpek o wyjątkowo długich zakręconych ogonach, zielone liście doczepiane do korony drzewa i 30 patyczków w 3 kolorach – identyczne jak jednopunktowe oszczepy w bierkach, jest też pustynna podstawka, której zadaniem jest stabilizacja konstrukcji oraz kostka, z zaznaczonymi kolorami bierek. Wszystko zrobione jest z plastiku – gatunkowo wydaje się nawet dobry, ale w porównaniu z naturalnym drewnem – rodziców zniechęca. Z tego kompletu najlepiej wyglądają same małpki – zadbano, żeby kształtem rzeczywiście wyglądały jak prawdziwe – są gładkie, zgrabne i sympatycznie się prezentują.

Tubę drzewa – składającą się z dwóch części – lepiej, żeby łączyli rodzice – dzieci są zbyt niecierpliwe i mogą połamać zaczepy. Podobnie sprawa ma się z jej wkładaniem do podstawy i z uzupełnianiem listowiem, które ma przypominać, że złożyliśmy właśnie drzewo, nie statek kosmiczny.

Przekładanie przez otwory w pniu patyczków samo w sobie jest już dobrą zabawą dla dzieci. Proces ten zajmie 3-letnim brzdącom trochę czasu, a my będziemy mieli względny spokój, ewentualnie oddelegujemy im jakiegoś starszego pomocnika, który niczym konkretnym aktualnie się nie zajmuje i może pokierować pracą dzieci. Ostatni etap przygotowania to wrzucenie na górę małpek, które ku naszemu zaskoczeniu – naprawdę szybko wieszają się na ogonach i tak pozostają aż do momentu, kiedy dzieci zaczną wyciągać bierki. Startują od samej góry, jaki kolor wyrzucą na kostce taki patyczek wyciągają – pełna losowość. Młodsze dzieci początkowo oczywiście nie rozumieją, że wygrywa osoba z najmniejszą liczbą uzbieranych zwierzątek i chętnie je kolekcjonują – radość z przegranej jest ogromna.

Zabawka może się lekko kiwać – rozbawione, przepychające się do kostki lub patyczków dzieci, łatwo mogą ją przewrócić, to wszystko jest jednak bardzo lekkie i nikomu raczej nic się nie stanie. Istnieje ryzyko połknięcia zwierzaków zatem smakosze, mające jeszcze nieustabilizowany apetyt lepiej trzymać z daleka. Słyszeliśmy również, że niektóre młode giercowniki dłubią patyczkami w zębach i mogą te dzidy nieźle naostrzyć, czytajcie poobgryzać!

Nie ma co się rozwlekać, bo to banalna gra, ale przyznać trzeba wciągająca dzieci, które mają niezły ubaw i dużo śmiechu grając ze sobą. Tuba jest na tyle przeźroczysta, że wszystko dokładnie widać, ogony tak wywinięte, że nie mamy większych problemów z przekładaniem zwierzaków na sąsiednie patyczki – jak to mówi Młody Giercownik „fajna zabawa”!

Gra pomaga dziecku skupić się na zadaniu. Sprawia, że staje się ostrożniejsze i bardziej przewidujące, że działa z namysłem i delikatnością, której najmłodszym bardzo brakuje w kontaktach z innymi. Poprawia płynność ruchów i dokładność manipulowania palcami oraz dłonią.

W kategorii gier zręcznościowych sprawdziła się tak samo dobrze jak Operacja i lepiej niż łowienie rybek – nie pamiętamy już tytułu, bo wyrzuciliśmy, kiedy córka pogubiła swoje piranie i połamała poodczepiane od nich ruchome szczęki.

Polecamy Spadające małpki!

[wpis dotyczył wersji od Mattel]

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!