Recenzja Gry piłkarskiej 2 w 1 EURO 2016

Recenzować grę piłkarską po wygranym przez naszą reprezentację pierwszym meczu na EURO 2016 jest szalenie przyjemnym doświadczeniem, gdyż zobaczyliśmy na żywo, że wskaźniki na kartach opisujące poszczególnych zawodników naprawdę czemuś służą, a chłopaki sprostali oczekiwaniom. W takich momentach jest się dumnym z zakładanej biało-czerwonej koszulki, a odczuwane emocje są maksymalnie pozytywne.
Łączy nas piłka! W ten sposób PZPN promuje swoje produkty i nie wyobrażamy sobie lepszego hasła po dzisiejszym, radosnym dniu. Gra piłkarska 2 w 1 ubrana jest w papierową koszulkę i zwraca uwagę nabywcy.

Mamy tutaj dwa warianty rozgrywki. Pierwszy to Football Kwartet, który polega na zbieraniu grup zawodników oznaczonych wybraną literą i cyframi oraz ich wykładaniu w zestawach. Kolejna propozycja nazwana Grą piłkarską – naszym zdaniem lepsza – bazuje na klasycznej wojnie na wybrane przez gracza wskaźniki charakteryzujące poszczególnych piłkarzy. Jeszcze jako dzieciak pamiętam, że w podstawówce na przerwach czy wagarach bawiliśmy się podobnymi grami, wtedy były modne samochody i porównywało się limity prędkości, moce i pojemności silników.

Bawić się może 2-4 osób w wieku od 4 lat – wystarczy, że gracze mają pojęcie, która z wykorzystanych w danej rundzie liczb jest najwyższa. W pudełku jest drugie – mniejsze, prostokątne opakowanie – bardzo dobrze, ponieważ klimatyczna koszulka jest mniej poręczna. Piłkarzy pokazano na eleganckich czaro-białych zdjęciach profilowych oraz w kolorowy, bardzo dynamicznych ujęciach wykonanych podczas ich gry na meczach. Wskaźniki, którymi możemy się posługiwać w grze to: wzrost, waga, ilość rozegranych spotkań i strzelonych goli oraz data urodzin. Osoba, która wygrała dany pojedynek wybiera kolejny wskaźnik brany pod uwagę.

Młody Giercownik z zainteresowaniem przypatrywał się zawodnikom – może nie tylko za mundurem panny sznurem – nie wiem… Następnie córka układała karty kolorami, a w końcu zachęciliśmy ją do wspólnej zabawy i poszło nam całkiem nieźle. Niestety przyznać musimy, że prawdziwe mecze ją jeszcze raczej nie ciekawią, ale postaramy się to zmienić.

Prosta, szybka i miła gra karciana, w którą fajnie gra się po meczu wspominając sylwetki i osiągnięcia poszczególnych piłkarzy. Najlepszy wybór dla małych dzieci, które nie potrafią sobie jeszcze przyswoić zasad bardziej zaawansowanych gier tego typu. Dobra pamiątka po Mistrzostwach Europy, które już przeszły do historii polskiego footballu, gdyż pierwszy raz zwyciężyliśmy nasz startowy mecz w grupie.

Oby tak dalej!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy firmie Cartamundi.

Film: Gra piłkarska 2 w 1 edycja EURO 2016 – unboxing

Film: Gra piłkarska 2 w 1 edycja EURO 2016 – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!