Recenzja gry karcianej Gdzie raki zimują? Quiz

Gra z bardzo przyjaznej serii dla dzieci, którą przygotowano pod wszystkich podróżujących. Obecny czas to najlepsza pora, żeby o niej wspomnieć, ponieważ rozpoczyna się sezon urlopów i wakacyjnych wojaży. Monotonię jazdy samochodem z całą pewnością umilą dzieciom „Gry Podróżne”. „Gdzie raki zimują? Quiz” jest jedną z nich, a są tu jeszcze takie tytuły, jak chociażby: Superfarmer, Omnibus, Słówka…

Zgrabne, podręczne pudełko. Plansza idealnie nadająca się, żeby ustawić ją na podłokietniku pomiędzy fotelami, kilka kolorowych raczków, karty dla dwojga – rodzice dołączą dopiero na postoju – i w drogę! Czas szybko płynie!

Gra towarzyska dla 2-4 graczy, w wieku od 6 lat – zależy od pytania, ale generalnie zgadzamy się.

Quiz składa się z jednej talii. Dostajemy do zabawy 45 kart z aż 270 pytaniami – część z nich to prawdziwe perełki, które zaciekawią dzieci, a nas rozbawią do łez, ale niekiedy także bardzo zainteresują. Co to jest minóg? Ile ramion ma ośmiornica? Kto jest królem Szwajcarii? Gdzie raki zimują? Czy znacie odpowiedzi na każde z tych pytań?

My wybieramy numer pytania z karty, a czyta je drugi gracz, na dole są rozwiązania. Karty są dwustronne, pamiętajmy zatem, żeby czytać pytanie z zakrytej strony karty! Rozgrywkę wygrywa osoba, która jako pierwsza udzieli poprawnej odpowiedzi na 7 pytań i dotrze raczkiem do mety. Przyznać trzeba, że są one podchwytliwe, ale i bardzo wesołe.

Przychodzi taki czas, że dzieci stają się bardzo dociekliwe i chcą wiedzieć wszystko. Są wtedy bardzo zajmujące, bezustannie zamęczają skołowanego rodzica setkami oryginalnych i nieraz odkrywczych pytań. My z kolei nader często nie nadążamy z odpowiedziami lub nie mamy pomysłu w jaki sposób najprościej wytłumaczyć dziecku nurtujące go treści. Nie warto zbywać maluszka, pomniejszać jego zainteresowania, odpuszczać. Wystarczy zagrać!

Młody Giercownik nie potrafi jeszcze czytać, dopiero uczy się liter, ale te na magnes woli układać na lodówce według kolorów niż tworząc poprawne wyrazy. Zaczyna jednak pytać i to dużo! W ostatnich miesiącach głód wiedzy bardzo się nasilił, zatem gra na bank się przyda. Na chwilę obecną robimy tak: my czytamy pytania, potem odpowiedzi, a dziecko wybiera – zazwyczaj błędną, ale poprzez poprawianie i naprowadzanie rodziców poznaje masę nowych informacji.

Quiz jest przyjemną grą edukacyjną. Zebrano tu odpowiedzi z ogólnej wiedzy o świecie, które dziecko znać powinno niezależnie od zainteresowań czy hobby. Zadając sobie pytania i wskazując poprawne odpowiedzi młode giercowniki uczą się i zapamiętują ich sens i znaczenie. Żywotność produktu musi być zatem ograniczona, bo w końcu wszystko będą wiedziały z zakresu prezentowanego tu kompendium. Mnogość pytań wystarcza jednak na tyle długo, że warto zainwestować w ten produkt. Są one także dostosowane skomplikowaniem i tematyką do poziomu młodszych dzieci, które nie pojmują bardziej złożonych czy naukowych kwestii.

Świetny produkt, który spodoba się przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych. Warto skorzystać i wspierać kształcenie dziecka w domu, a to porządne narzędzie tego typu. Polecamy tym bardziej, że i cena zachęca! Warto!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy firmie Granna.

Film: Gdzie raki zimują? Quiz – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!