Recenzja gry logicznej Łamigami

Origami to sztuka tworzenia pięknych rzeczy z papieru, zazwyczaj są to różnego typu zwierzęta. Łamigami to technika ćwiczenia umysłu, polegająca na umiejętnym łamaniu – zginaniu papieru.

Łamigami należy do serii „Gier podróżnych”, które cechują się rozmiarem produktów i charakterem zabawy dostosowanymi do potrzeb graczy będących w rozjazdach.

W drobnych rozmiarach pudełku otrzymujemy instrukcję oraz notesik ze stoma stronami o kwadratowym kształcie. Naszą formę musimy złożyć w ten sposób, żeby stworzyć kwadrat o bokach 4 x 4, z jednej strony mający kolor czarny, z drugiej biały. Proste? Tylko tak się wydaje!

Mamy 4 poziomy trudności – zielony, czyli amator-nowicjusz, żółty, niebieski i ekspert – czerwony, który jest prawdziwym wyzwaniem. Przyznam, że nad czerwonymi jeszcze pracujemy i nie udało nam się wszystkich złożyć, a walczyliśmy naprawdę dzielnie.

Młody Giercownik nie ma jeszcze 6 lat – wydawca wskazuje ten pułap jako dedykowany dla graczy i w zupełności się z nim zgadzamy. Papierki z notesika córka traktowała jako tworzywo do budowy samolocików puszczanych na wietrze. Natomiast my to, co innego – magia składania nam się udzieliła i gra jest w ciągłym użyciu, jeśli nie zużyjemy jej do wakacji, co jest mało prawdopodobne, to pojedzie z nami na urlop.

Kartkę możemy zginać w poziomie, pionie i na ukos. Wszystkim polecamy najpierw dokładnie pozaginać ją sobie wzdłuż wszelkich kształtów białych i czarnych – wszystkich linii granicznych, a dopiero potem próbować właściwej kombinacji (kolejności) składania. Papier jest delikatny i łatwo się nim operuje, jednak po wielokrotnym zginaniu, w szczególności takim niedokładnym, może się poniszczyć – stąd nasza dobra rada. Jeśli wcześniej przygotujemy sobie wszystkie zgięcia, łatwiej też wpadniemy na pomysł od czego zacząć.

Dobrze jest także rozpocząć grę od najprostszych łamigłówek i przechodzić do coraz trudniejszych poziomów, gdyż ćwiczymy wtedy umysł i łapiemy na czym polega zabawa. Jak z pływaniem – od razu wpadając na głęboką wodę można się zrazić, a tak stopniowo poznajemy technikę.

Łamigami wciąga maksymalnie, jeśli lubicie gry logiczne, to będziecie oczarowani tym produktem. Każdą wolną chwilę spędzamy ostatnio na łamaniu kartek, część z nich jest już mocno postrzępiona na rogach, a my ciągle walczymy i nie dajemy za wygraną!

Produkt jest prosty, ale w tym jego zaleta, ponieważ nie myślenie nad zasadami jest ważne, a sama gra – jak złożyć ten magiczny kwadrat. W sumie produkt może się kojarzyć trochę z kostką Rubika i jest dobrym przygotowaniem do jej układania, bo tu także składamy ścianki, tylko nie w wymiarach 3d.

Gra przeznaczona jest dla jednego gracza i raczej jednorazowego wykorzystania, chociaż można spróbować włożyć karteczki do jakiejś opasłej encyklopedii, żeby je wyprostować. Cena jednak jest na tyle niska, a Łamigami aż 100 szt., wiec produkt wystarczy na długi czas i naprawdę warto go zakupić.

Jedna z najciekawszych gier logicznych dla pojedynczego gracza, która wszędzie się zmieści – wkładamy notesik do kieszeni spodni lub torebki i możemy rozwiązywać zadania nawet jadąc busem do pracy.

Zachwyci osoby w każdym wieku, od 6 do 106 lat, a im starsze tym bardziej się wciągną. Polecamy tym bardziej, że demencję w podeszłym wieku można opóźnić lub zupełnie wykluczyć, czego wszystkim i sobie w przyszłości życzymy. Regularne trenowanie umysłu kluczem do sukcesu i zdrowia.

Spróbuj swoich sił, przetestuj głowę i nie daj się zagiąć!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy firmie Granna.

Film: Łamigami – unboxing

Film: Łamigami – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!