Recenja gry planszowej Fish Fish 3 Games Ludattica

Wspaniały produkt dla wszystkich akwarystów, chcących zarazić swoim hobby dzieci. Wyśmienity prezent również dla rodzin, w których panowie pasjonują się wędkarstwem. Idealny dla kochających morze i nurkowanie wśród raf koralowych.

Dzieci uwielbiają rybki, ponieważ świat podwodny jest bardzo kolorowy, egzotyczny, zupełnie inny od naszego, znany im z bajek. Zabawek polegających na łowieniu rybek jest już trochę na rynku, ale ta jest chyba jedną z największych i można obecnie zaryzykować stwierdzenie – najlepszych z uwagi na wyśmienitą jakość. Możemy skorzystać z trzech oferowanych przez wydawcę gier.

W ogromnym, ciężkim pudełku znajdziemy mocne, dwustronne puzzle w rozmiarze ok. 70 x 70 cm, montowaną pionową strukturę – podobną do ścianek w akwarium, 16 magnetycznych rybek z drewna, 4 magnetyczne wędki, drewnianą kostkę, instrukcję.

Gra Łowienie rybek przygotowana jest dla dzieci w wieku 3-6 lat, jednocześnie w zabawie bierze udział 1-4 osób. Układamy puzzle przedstawiające morze, używając czterech płytek, które tworzą sześciokąt z zaokrąglonymi brzegami. Montujemy pionową strukturę nad puzzlami i umieszczamy wewnątrz 16 magnetycznych rybek. Wszyscy gracze rozpoczynają łowienie i ścigają się ze sobą, kto będzie najlepszym wędkarzem. Wygrywa dziecko, które złowi najwięcej rybek.

Gra Kształtów zalecana jest dla 2-4 graczy w wieku 4-6 lat. Układamy puzzle przedstawiające morze, używając dodatkowych płytek z boku, na których ukazane są cienie rybek – obrysowane kształty. Montujemy na środku planszy pionową strukturę, która rozgranicza 4 strefy morza. Umieszczamy rybki na środku i wybieramy jeden fragment wody do wykończenia. Każda część składa się z 3 puzzli i zawiera 4 oznaczone specyficznym kolorem charakterystyczne sylwetki rybek, w obrysach kładziemy potem odpowiednie figurki. Kiedy złowimy nieodpowiednią rybkę, uwalniamy ją z powrotem do morza. Wygrywa dziecko, które jako pierwsze zakryło wszystkie profile na swoich puzzlach.

W grze Kolorowy szlak nie używamy pionowej struktur, ani wędek. Dedykowana jest ona dla graczy w wieku 3-6 lat oraz w ilości 2-5 osób. Układamy puzzle stroną z dużymi okrągłymi polami i skarbem widocznym na środku planszy. Wybieramy swoją rybkę i umieszczamy na pozycji startowej. Rzucamy kostką i przesuwamy pionki na pola w określonym kolorze, kiedy wypadnie wir – przez nas nazywany nieprzychylnym prądem – nie przesuwamy rybki tracąc kolejkę. Kończymy zdobywając skarb, jeśli jednak na kostce wypadnie inny kolor niż końcowy – żółty, to cofamy się na miejsce o wylosowanej barwie. Wygrywa gracz, który zdobył skrzynię z kosztownościami jako pierwszy.

Młody Giercownik Fish Fish jest zachwycony, na rodzicach również zabawka zrobiła ogromne wrażenie. Pierwszą zaletą jest rozmiar – niczym wielka mata dla bobasów. Następnym wyróżnikiem jest wykonanie – zastosowane materiały to twarda tektura oraz drewno. Radosne ilustracje oraz żywe kolory, a także różnorodność morskiej fauny intensywnie oddziałują na przychylne i pochlebne odczucia, jakie u nabywcy wywołuje produkt. Gra się bardzo przyjemnie, dziecko aż garnie się do zabawy. Czas płynie szybko i wesoło, a wszystkie zasady są intuicyjne.

Dzieci uczą się manipulacji wędką, koordynują swoje ruchy, uważnie obserwują rybki i koncentrują się na kształtach morskiej fauny szukając wybranych sztuk, które dopasowują do ich cieni. Tor pól na planszy to praktyczna nauka kolorów i ich utrwalanie w pamięci. Dzieci poznają również zasady gry i uczestnictwa w rywalizacji – kolejność, rzucanie kostką, przesuwanie pionków.

Fish Fish 3 Games Ludattica to kolejny opisywany przez nas produkt włoskiej firmy Lisciani. Tym razem również nam się spodobał, a przede wszystkim Młodemu Giercownikowi. Cudowna i bardzo wciągająca rozrywka dzieci pochłania całkowicie, a nam aż miło popatrzeć jak ślicznie się bawią. Walory edukacyjne dopełniają pozytywnego wizerunku. Polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy P.P.U.I H. DANTE SP. Z O.O.

Film: Fish Fish 3 Games Ludattica – unboxing

Film: Fish Fish 3 Games Ludattica – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!