Recenzja gry planszowej Monster Gala Ludattica

Wszystkie Monsterki są teraz na topie, zatem nikogo chyba nie zdziwi, że poza lalkami powstaje całe mnóstwo innych zabawek związanych z wesołymi potworkami. Jeśli znudziło się wam już przebieranie pokiereszowanych Barbie, to możecie zachęcić dziecko do uczestnictwa w grze Monster Gala. Poćwiczymy trochę pamięć, a jednocześnie dalej będziemy w kręgu zainteresowań mody i sympatycznych kreatur.

Krótka nota fabularna: „na planecie Krono trwa czas zabawy, już za kilka dni odbędzie się Gala Monsterów, największe przyjęcie w kosmicznej przestrzeni. Zuryl jest najbardziej znanym projektantem mody na planecie i w jego sklepie możemy znaleźć wszystkiego po trochu…, wybierzcie ubranie i dopasujcie do siebie.”

W opakowaniu, które przykuwa uwagę dzieci znajdziemy: planszę ze sklepem i magazynem kosmicznej konfekcji o wymiarach 53 cm x 53 cm, 16 kwadratowych kart z pojedynczymi sztukami odzieży, 16 prostokątnych kart z kompletami ubrań (para zbudowana z tych pojedynczych), jedną kostkę, 4 plansze szaf, 4 karty Bonus, figurkę Zuryla, instrukcję.

Monster Gala to takie memory rozbudowane o rzucanie kostką i wymiankę poszukiwanych elementów na inne. Jak to zwykle bywa u tego włoskiego producenta – Lisciani – wszystkie komponenty są bardzo widowiskowe i doskonałej jakości. Zuryl jest wykonany z drewna, ślicznie narysowany i o bardzo przyjemnej posturze. Plansza jest duża i twarda, a klienci sklepu przypominają postaci ze słynnej animacji Potwory i spółka. Atmosfera podczas zabawy kojarzy się ze światem zakupów i mody prezentowanym w animacji Littlest Pet Shop, którą rozpoznają dzieci z anteny TVP ABC.

Każdy z graczy układa wszystkie pojedyncze ubrania w magazynie na planszy głównej. W witrynie sklepowej rozstawiamy pierwsze 6 kart całych strojów. Rzucamy kostką, żeby wybrać żeton z zestawem ubrań – jeśli wypadnie gwiazdka korzystamy z tych na wystawie, jeśli kapelusz – dodatkowo możemy wybierać z szafy przeciwnika, jeśli koło – zamieniamy jeden żeton kompletnego stroju na inny z zakrytego stosu. Następnie zakrywamy małe kwadraciki z pojedynczymi ubraniami i szukamy dwóch części składających się na kompletną kreację. Jeśli trafimy – zabieramy ją do naszej szafy – wygrywa gracz, który zapełni ją jako pierwszy. Zuryl jest tu znacznikiem – kładziemy go na wybranym zestawie, którego będziemy szukali. Jeśli nie trafimy, gra kolejna osoba, jeśli nam się uda, znowu rzucamy kostką i kontynuujemy swoją turę. Żeton Bonus może zostać użyty raz podczas rozgrywki i pozwala odkryć aż 6 żetonów z magazynu.

W wariancie dla młodszych graczy nie używamy kostki lub naszym zadaniem jest znalezienie tylko jednej z części garderoby składającej się na całe ubranie.

Monster Gala z całą pewnością będzie się podobała, ponieważ jest przepiękna, starannie wykonana i związana z fascynującym światem mody. Dzieci będą ją uwielbiały ponieważ bardzo wciąga, gdyż znajoma im z Pamięci standardowa mechanika została tu rozbudowana i ukazana bardziej pomysłowo i z większą fantazją. Przypuszczamy, że jednak bardziej przypadnie do gustu dziewczynkom, bo to one interesują się projektowaniem i doborem strojów oraz kochają robienie zakupów.

Młody Giercownik tak się zachwycił, że nie pozwalał pokazywać ubranek do kamery, zanim sam wszystkiego dokładnie nie sprawdził, ponieważ to córka miała pierwszeństwo w oglądaniu i rozpakowywaniu gry.

Perfekcyjny produkt na urodziny lub święta, ponieważ robi wrażenie nie tylko na obdarowanym, ale również dobrze świadczy o geście wręczającego upominek. Dzieci i rodzice będą z takiego prezentu z pewnością zadowoleni.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy P.P.U.I H. DANTE SP. Z O.O.

Film: Monster Gala Ludattica – unboxing

Film: Monster Gala Ludattica – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!