Recenzja gry planszowej Kariera polityczna

Kariera polityczna. Wszyscy o niej skrycie marzymy, ponieważ każdy z nas chciałby dorwać się do koryta i otrzymywać duże pieniądze za pozorowaną pracę, przynajmniej tak wygląda powszechne wyobrażenie o drugim w kolejności najstarszym zawodzie świata. Opisywana poniżej gra udowadnia, że zdobywanie władzy to wielka sztuka, ale skoro tak…, to czy słowa z piosenki Kazika nie odnoszą się także do polityków? Wszyscy artyści to pro…, publico bono – hi, hi!

Gry planszowe ilustrowane rysunkami Andrzeja Mleczki muszą być ładne, a w tej pozycji grafik i tekstów jest jeszcze więcej niż w niedawno opisywanych przez nas Gierkach Małżeńskich, bo i temat bardziej wdzięczny, czytaj – silniej znienawidzony!

Po rozłożeniu bajecznie kolorowej planszy wydaje się, że będzie to odmieniony Monopol w realiach wielkiej polityki, a ściślej parodii władzy. Myślimy sobie, wyłączność na rządzenie, czemu nie!

Gwarantujemy wam, że zanim zaczniecie zabawę będziecie jak dzieci oglądali obrazki. Poruszają one wszystkie powszechnie obowiązujące w narodzie stereotypy związane z polityką i wyborcami, a jak wiadomo komizm jest najbardziej skutecznym orężem w walce z patologiami życia społecznego, zatem do broni!

Celem gry jest ucieczka z tonącego okrętu – notabene, do którego zatopienia oczywiście sami się przyczynimy – do eldorado wszystkich złotoustych cwaniaków i nadętych krętaczy, czyli owianej legendami Brukseli. Zostanie europarlamentarzystą nie będzie jednak takie proste, w pierwszej kolejności zdobyć musimy dwa duże żetony poparcia naiwnej gawiedzi oraz trzy duże żetony euro. Kieszenie mamy jednak wystarczająco pojemne, palce bardzo lepkie, a potrzeby osobiste nieskończone, jesteśmy więc zdesperowani i na tyle zdeprawowani, żeby zostać wielkimi mężami stanu i przejść do historii.

Poruszamy się zupełnie jak ci pielgrzymi, o których ostatnio tak dużo krzyczy się w telewizji. Naszą świętością jest jednak wielokrotnie okrążany, charakterystyczny budynek sejmu przy ul. Wiejskiej. Rzucamy kostką i wykonujemy zadania z pól, na których stajemy. Przechodząc przez Start otrzymujemy kasę, zdobywając wpływy w mediach uzyskujemy poparcie. Igrając ze Ślepym losem, a to bywa różnie, bo fortuna okrągłym wykresem z sondaży się toczy, a w te nikt nie wierzy, ale wszyscy z nich wróżą. Nad uczciwością i poszanowaniem zasad państwa prawa czuwa CBA, które wyłapuje wszystkich przyjmujących łapówki – o wręczających nie ma mowy! Jest też karta typu to nie moja ręka – no to może odcinamy – i praktyczny, przenośmy słupek poparcia! Skoro występują politycy, to musi być również dyskusja, korzystamy wtedy z zakrytych kart debaty i odpowiedzi – wygrywa osoba, która uzyskała większe poparcie. Trafiając na pole pytanie, nie możemy już dłużej owijać w bawełnę, więc wysilamy nasze tęgie umysły i strzelamy w poprawną odpowiedź, bo czy wiecie: ile wynosił koszt powstania 1 miejsca na warszawskim Stadionie Narodowym?

Interesujące jest to, że łapówkę pobieramy z banku – w końcu ktoś zdemaskował tych banksterów! Wszyscy globtroterzy bawią się kilometrówką i poszerzają swoje horyzonty zwiedzając ciekawe miejsca podczas delegacji. Warto tu zaznaczyć, że oczekujemy z nieskrywaną niecierpliwością rozwoju turystyki kosmicznej, bo tam nas jeszcze nie było! Jest także coś dla hazardzistów, bo każdy polityk lubi ryzyko i wysokie wygrane. A chwiejny elektorat siedzi, gdyż ustać już nie potrafi, patrzy z przerażeniem i przeciera oczy, bo też chce włączyć się do zabawy. Czasem powracamy do starych, sprawdzonych metod agencji wywiadowczych i podłączamy się do wykrywacza kłamstw. W zdobywaniu mamony wspiera nas jak zawsze wierna i głodna zaszczytów nasza dzielna młodzieżówka.

Produkty tego wydawnictwa są jak dotąd naprawdę zjawiskowe. Wyróżniają się spośród wielu innych i dlatego bardzo im kibicujemy. Jedna łyżeczka dziegciu, żeby nie było przesłodzone, bo o zgagę nietrudno – legitymacje partyjne warto oddać do laminowania, ponieważ papier jest cienki.

Kariera polityczna to gra skazana na sukces, jak dzieci polityków ubiegające się o posady w państwowych przedsiębiorstwach. Gra mocno wciąga, hipnotyzuje niczym władza i relaksuje jak wygrane wybory. Polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy MDR Dystrybucja.

Film: Kariera polityczna – unboxing

Film: Kariera polityczna – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!