Recenzja gry karcianej Auta

Kto by pomyślał, że minęła już dekada od premiery bajki Auta! Czas pędzi jak samochód wyścigowy! Animacja do dnia dzisiejszego robi ogromne wrażenie, fabuła także była mądra, no i posypały się nagrody oraz wyróżnienia, weszła zatem do kanonu dziecięcych opowieści ze świata samochodów. Czy gra w karty może w interesujący sposób pokazać przygody Zygzaka McQueena?

Byliśmy przekonani, że w środku znajdziemy gry przeznaczone do pojedynkowania się na statystyki, przykładowo na wskaźniki limitu prędkości, mocy silnika, itp. Spotkało nas miłe zaskoczenie, ponieważ układamy własne tory do jazdy, a nasze pojazdy wyglądają kiedy je przesuwać jakby naprawdę poruszały się po drodze.

W znakomicie skonstruowanym opakowaniu znajdziemy 43 karty wyścigu, 12 kart tras oraz 12 przeźroczystych kart Cars Racer. Przebieg rozgrywki trwa ok. 15 min., limit wiekowy to ok. 4 lata, bawić się może 2-4 graczy.

Celem gry jest oczywiście przekroczenie mety, jednak nie pojedynczym wozem, ale całym zespołem, gdyż każdy z kierowców dysponuje trzema samochodami w określonym kolorze.

Najlepiej gra się na w miarę twardej, a najlepiej lekko śliskiej powierzchni, ponieważ łatwiej wtedy przesuwać auta. Budujemy dwa równoległe tory lub pętlę, zresztą jak połączymy pola trasy uzależnione jest tak naprawdę tylko od naszej wyobraźni! Odginamy skrzydełka na kartach samochodów, tasujemy karty wyścigu i rozdajemy po trzy szt. dla każdego z graczy. Rozpoczyna osoba najlepiej naśladująca dźwięk pracującego silnika.

Zagrywamy karty ruchu i poruszamy się o 1 lub 2 pola – od nas zależy, który z samochodów wybierzemy. Nie można zakończyć ruchu na polu, gdzie stoi już inne auto, czyli jak w drogowej rzeczywistości. Zagrane karty kładziemy na stos kart zużytych i dobieramy nowe na rękę, żeby uzupełnić komplet. Poza kartą standardowego ruchu mamy jeszcze karty wyprzedzania, wtedy ustawiamy się na początku stojącej przed nami kolumny samochodów. Karta załogi serwisowej daje nam dwie opcje: wykonujemy albo poruszenie samochodem o 1 pole, albo wysyłamy pojazd przeciwnika do serwisowania. Należy wtedy obrócić kartę na rewers, a konkurent czeka aż otrzyma kolejną kartę serwisową i będzie mógł naprawić auto. Nie można zmieniać trasy, czyli przeskakiwać z jednego toru na drugi.

Nam przyjemniej grało się na okrągłym torze, ponieważ mogliśmy się wtedy umówić na większą ilość okrążeń i zabawa trwała dłużej. Karty są niezłej jakości, a ilustracje samochodów bardzo ładne – takie jak w animacji, zatem dzieci także je rozpoznają i będą miały radochę. Możliwość modyfikacji trasy jest bardzo przyjemna, ponieważ sami tworzymy miejsce naszej rywalizacji. Pojazdy umieszczone na przezroczystych kartach poruszane na ciemnej drodze wyglądają jakby rzeczywiście po niej jeździły, przynajmniej dzieci mają takie odczucia. Odginane skrzydełka na kartach pojazdów pewnie się po pewnym czasie zużyją, ale to gierka w bardzo atrakcyjnej cenie więc nie będzie dużej straty, a zabawy masa.

Lekka, łatwa i przyjemna karcianka. Szybka w rozegraniu i tania w zakupie. Znakomita do przenoszenia, na rozkładanie trzeba już mieć odpowiednie miejsce. Cena do jakości i satysfakcji z zabawy jest wyjątkowo atrakcyjna.

Nie warto się zastanawiać i rozpisywać, bo albo płacisz dużo i kupujesz wysokiej klasy zabawkę, o którą się martwisz, że dziecko zaraz rozwali lub odpuszczasz, albo potrzebujesz czegoś mobilnego i w miarę taniego, co i tak po pewnym czasie się zniszczy, ale zanim dziecko wyrośnie to będzie cieszyć, a strata będzie niewielka. My polecamy, bo produkt jest fajny.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy firmie Cartamundi.

Film: Auta – unboxing

Film: Auta – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!