Recenzja gry planszowej Gobblety

W życiu byśmy nie pomyśleli, że starodawne kółko i krzyżyk odżyje w nowym, fantastycznym wydaniu! Od niepamiętnych czasów dzieciaki rysowały kredą na chodnikach kratownicę i grały, ewentualnie w trakcie trwania nudnych lekcji – wszystkie marginesy albo ostatnie strony w zeszycie były zabazgrane. A obecnie?

Elegancka składana kratka, przenośny woreczek, nowe możliwości taktyczne i bardziej atrakcyjna, a przy tym dłuższa rozgrywka. Wow! To się nazywa postęp!

Gobblety są grą dla 2 osób, w wieku od 5 lat, z czym bazując na własnych doświadczeniach – niekoniecznie się zgadzamy. Rozgrywka trwa ok. 5 minut, co także bywa zmienne.

Cel ten sam od lat, czyli prosta linia – pion, poziom lub skos. Pionki ładniejsze i bardziej wesołe – Gobblety. Stworki przypominające lalki matrioszki, puste w środku, zjadające kolejne mniejsze od siebie lalunie. Tu zastosowano ten sam patent – możemy zakrywać mniejsze pionki – własne lub przeciwnika, możemy odkrywać wcześniej ukryte, a także przesuwać te już stojące na polach na inne puste lub zajęte przez mniejszy pionek miejsca.

Pionków jest dwanaście, zatem po sześć na osobę, z wyszczególnieniem – po trzy pary w różnych rozmiarach na gracza.

Instrukcja wyjaśnia najmłodszym, którzy mogli jeszcze nie słyszeć o kółku i krzyżyku zasady gry. Bardzo wartościowe są także wskazówki, ponieważ z racji wzajemnego się pożerania gra jest nieco inna od swojego pierwowzoru.

Nie trzeba rozpoczynać od większych pionków – sami decydujemy, którymi zaczniemy zabawę. Nie można wahać się przed zjadaniem pionków konkurenta. Własne pionki także bywają smaczne. Można zakrywać wszystkie Gobblety, różnica w rozmiarach może być dowolna – byleby tylko wszedł do środka. Warto zwracać uwagę jakie pionki połknęło się wcześniej zanim poruszymy swojego Gobbleta – zapamiętujemy, co się pod nim znajduje, gdyż odkrywając pionek przeciwnika, otrzymuje on na nowo możliwość kierowania swoim stworkiem.

Gobblety uczą uważnego śledzenia toku gry, obserwowania ruchów przeciwnika i planowania na kilka kroków naprzód. Jest to idealna pozycja na pierwszą grę strategiczną lub jak kto woli – logiczną, gdyż zdrowy rozsądek i otwarty umysł są tu nie mniej ważne od koncepcji gry i wizji na kolejne działania.

Młody Giercownik po pierwszym spotkaniu z tą pozycją wspominał ją na kilka dni po tym zdarzeniu. Córka ze zniecierpliwieniem oczekiwała kolejnych rozgrywek i bardzo chciała mieć ten produkt w swojej kolekcji zabawek. Bardzo chętnie gra, zachęca resztę rodziny do wspólnej zabawy i chwali się innym dzieciom.

Produkt promowany jest jako kółko i krzyżyk do kwadratu i trzeba się z tym stwierdzeniem zgodzić. Jeden malutki minusik od nas – woreczek z materiału z logo Gobbletów wyglądałby bardziej elegancko i profesjonalnie.

Magia tradycyjnej gry na nowo zaraża kolejne pokolenia! Gobblety już stały się bestsellerem i zdobywają nagrody oraz wyróżnienia. Jakość wykonania jest bez zarzutu, a nowoczesna stylizacja sprawdza się dużo lepiej niż dawna symbolika, która na użytek podwórkowy i tak pozostanie do końca naszych dni.

Bezapelacyjnie i bezsprzecznie – rewelacja! A podróże – teraz już na pewno w towarzystwie Gobbletów!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy FOXGAMES

Film: Gobblety – unboxing

Film: Gobblety – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!