Recenzja Komiks: gra towarzyska

Gra o tworzeniu komiksu – czemu nie? Każda forma wspierająca twórczą aktywność graczy jest pozytywnie przez nas odbierana, tak jest i tym razem.

Komiks: gra towarzyska przypomina nam trochę mniej grę, a bardziej narzędzie kreatywne do wspierania pisarzy i rysowników – nie zapominajmy, że to przede wszystkim ci ostatni tworzą w rzeczywistości komiks. Na rynku wielka popularność zdobyły Story cubes – rzucanie kostek z symbolami i opowiadanie historii do wylosowanych obrazków. Tutaj mamy coś podobnego, ale inaczej wykonane. Każdy otrzymuje kadry – kolorowe rysunki, które mają się znaleźć w komiksie, w zestawie jest ich aż 150 szt. zatem mamy z czego wybierać. Układamy je w dowolnej kolejności na naszym szablonie – mniejszy dla początkujących graczy oraz drugi, do dłuższych historii dla zaawansowanych. Potem następuje czas opowiadania! A na koniec ocena i przyznawanie żetonów punktacji. Wybieramy najbardziej pomysłową historię, najbardziej emocjonującą oraz najlepiej ułożoną.

Gra sprawdzi się w środowiskach twórczych, przykładowo na spotkaniach literackich. Urozmaici wieczorki artystyczne, spotkania autorskie i inne formy kreatywnej aktywizacji zgromadzonych. Na pewno nie dla osób, które nie przepadają za wymyślaniem, zgadywaniem, kombinowaniem. Nie dla osób nieśmiałych i zamkniętych w sobie – chyba, ze jako forma pomocy i wsparcia. Na pewno genialne dla wszystkich gawędziarzy, bajarzy, krasomówców, którzy będą szkolić swoje gardło, zadziwiać ludzi swoją kreatywnością i pomysłowością, budować atmosferę grosy i strasznych opowieści grozy, chociażby przy ognisku.

Najlepsza kiedy bawi się więcej osób i każda opowiada fragment opowieści, wtedy potrafi być naprawdę wesoło, strasznie, głupawo, a na pewno zwariowanie. Kiedy uzupełniamy luki kartami wybranymi losowo zawsze jest trudniej, ale i śmiesznej.

Komiks: gra towarzyska rozwija wyobraźnię, porusza słuchaczy i pisarzy-opowiadaczy. Dzięki niej wszystkie wypowiedzi pisemne dzieci na języku polskim nabiorą rumieńców, a kto wie, w przyszłości może zabawa stanie się pasją i wyrosną nam nowe pokolenia znakomitych autorów tekstów.

Produkt chyba nawet lepszy od tak popularnych kostek, ponieważ bardziej urozmaicony, większy, ciekawszy. Daje ogromne możliwości rozwoju własnej kreatywności. Osoby, które szukają tego typu gier będą uradowane i rozanielone, a przypadkowi goście i przyjezdni może dadzą się przekonać.

Warto spróbować, bo czasem nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jakie talenty posiadamy – tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono! Zatem testujcie siebie i bawcie się dobrze!

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!