Recenzja kości Story Cubes

Story Cubes to zestaw kostek z symbolami. Generalnie służą do opowiadania historii, ale mogą mieć również szeroką gamę innych, dodatkowych zastosowań i zalet. Zestawy są szalenie popularne, skorzystać możemy z całego mnóstwa rozszerzeń, co bardzo cieszy.

W podstawowym zestawie znajdziemy 9 ładnie wykonanych kostek. Rozpoczynamy historię bazując na ilustracjach, które wylosowaliśmy – one są tu drogowskazem i podpowiedziami, co powinno znaleźć się w naszym opowiadaniu.

Początkującym może być trudno wymyślić fajne historie do 9 obrazków, ale po kilku razach nabieramy rozpędu i wprawy, a nasz umysł przyzwyczaja się do wzmożonej pracy z wyobraźnią. Bawić możemy się w pojedynkę, przykładowo opowiadając dziecku bajkę na dobranoc, ale również kontynuując zaczęte przez innych historie lub rywalizując, kto w oparciu o kostki wymyśli najlepsze z nich. Sprawdza się zatem także na biwaku, kempingu, przy ognisku, podczas górskiej wędrówki, a nawet nad morzem – na plaży.

W szkole i przedszkolu używane mogą być jako pomoc dydaktyczna, m.in. w trakcie nauki poprawnego składania zdań oraz ćwiczeń z logopedą. Nieocenione zarówno na lekcjach z języka polskiego, ale także na językach obcych. Super narzędzie pracy dla nauczycieli, trenerów, terapeutów.

Nie będziemy wam opisywali, co widnieje na podstawowych kościach, ponieważ jeśli chcecie zacząć przygodę ze Story Cubes należy je mieć, natomiast rozszerzenie możecie chcieć wybrać spośród kilku dostępnych, zatem poniżej krótki ich przegląd.

Story Cubes: Baśnie to 3 kości i 18 baśniowych obrazów: klatka, flet, lustereczko, las, kot, portal, czerwony kapturek, torba wędrowniczka, latarnia, wilk, staruszka, studnia, skrzat, żaba, korona, koszyk, diabeł, wróżka.

Story Cubes: Mity to 3 kości i 18 mitycznych obrazów: Posejdon, skarb, labirynt, galera, syrena, koń trojański, Olimp, tron, harfa, olbrzym, trójząb, rycerze, Minotaur, skrzydlate buty, księżyc, Ikar, bohater, Charon.

Story Cubes: Zwierzęta to 3 kości i 18 obrazów ze zwierzętami: krowa, krokodyl, hiena, małpa, łabędź, ślady, meduza, sowa, rekin, tygrys, szop, kameleon, ale także schronienie, żołądź, ul, sidła, wybieg oraz oznaczenie nie karmić zwierząt.

Story Cubes: Strachy to 3 kości i 18 strasznych obrazów: wystraszona osoba, pająk spuszczający się na sieci, potwór otwierający drzwi, jegomość ukrywający coś w dłoniach, mroczne oczy spoglądające z piwnicy, mężczyzna w cylindrze, ręka wystająca spod ziemi, duch, clown, drewniana pacynka, znak zakazu wejścia, telewizor z migoczącym ekranem, boom, wpadanie pod ziemię, konik z karuzeli.

Story Cubes: Poszlaki to 3 kości i 18 detektywistycznych obrazów: mikroskop, mysz, kostka, statuetka, ciało, krew, szyfr, butelka z trucizną, szyfr, serce, notatki, podejrzani, odcisk palca, kogut policyjny, kajdanki, młotek sędziowski, zdziwiona twarz, wiązanie DNA.

Story Cubes: Prehistoria to 3 kości i 18 prehistorycznych obrazów: wybuch wulkanu, przerażona twarz, krajobraz, szpony, krab, mamut, kometa, człowiek pierwotny, dinozaur, skamieniałość- odcisk w kamieniu, ważka, łąka, broń, kolejny dinozaur, paprocie, pterodaktyl, jaja, największy dinozaur.

Story Cubes: Medycyna to 3 kości i 18 medycznych obrazów: pacjent na noszach, wykres bijącego serca, twarz z wysypką, termometr, stetoskop, plastry, maseczka na buzię, syrop, rentgen, kombinezon ochronny, atom, cierpienie, strzykawka, wózek inwalidzki, apteczka, spadochron z pomocą, karetka pogotowia, helikopter ratunkowy.

Story Cubes: Galaktyka to 3 kości i 18 galaktycznych obrazów: przestrzeń kosmiczna, robot, satelita, meteoryt, antena satelitarna, obcy na stole operacyjnym, obcy w kapsule, kosmonauta, kosmita jako duch, galaktyka, herb, silnik statku, jakaś misa z gotującym się jedzeniem, dźwignia do silnika, drzwi w przestrzeń kosmiczną, planeta, zakaz przebywania, tajemnicza kostka.

Story Cubes: Sport to 3 kości i 18 sportowych obrazów: bramka, piłeczka tenisowa, bila do kręgli, puchar, piłka do rugby, faul, upływający czas, kajak, bramkarz skaczący pod poprzeczką, gwizdek, maska zawodnika, środek boiska, szermierka, okulary do nurkowania, koń, tarcza do strzelania, koszulka zawodnika, sędzia.

Część obrazków jest ukazana w sposób schematyczny, można je interpretować na kilka sposobów, w zależności, jakiej większej ilustracji fragmentem mają się stać.

Rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Grając z przyjaciółmi tworzą genialną atmosferę podczas imprezy. Pozwalają na wypracowanie interesującej fabuły opartej o reguły przyczyny i skutku z niej wynikającego. Mieszczą się wszędzie! Wspaniałe!

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!