Recenzja gry Zwierzak na zwierzaku

Zwierzęta cyrkują, doprawdy normalnie oszalały! Każdy posiadacz pupila wie, że może mu czasem palma odbić i zrobi wtedy coś nietypowego – czasem właściciel, innym razem podopieczny, zależy od chwili i nastroju. Tym razem padło na zwierzaki…

Nasi milusińscy wykonani się zjawiskowo i nawet dorosły może się zachwycić. Ciepłe kolory, znakomite kształty z dbałością o detale. Naprawdę możne je także ustawiać na sobie – będą spadały ale nie tak często jak przypuszczamy na samym początku, otwierając grę. Przyznać jednak trzeba, że nie są to raczej domowe okazy, a hodowlane, ponieważ trudno w dziecięcym pokoju trzymać pingwina, jeża, owcę, małpę czy krokodyla – warunki zazwyczaj nie sprzyjają. Niemniej bawialnia wygląda czasem jak po przejściu stada dzikich szympansów!

Grawitację czasem można pokonać. Dzieci uwielbiają oszukiwać – przytrzymywanie, podbieranie i przekładanie zwierzaków lub obracanie kostki. Zdarzy się, że i węża ułożą pionowo i jakoś ma to ręce i nogi. Młody Giercownik bawił się nie tylko w układanie, ale również po swojemu – wyobraźnia bez granic.

Komponenty są na tyle twarde, że nawet ślina i język nie dadzą rady, a piłowanie zębami dopiero po dłuższym natarciu. Świetnie, że gra-zabawka jest mobilna, łatwo ją przenieść, każdy zrozumie – nawet nieograny dziadek. Szybkie partyjki nie zajmują nam zbyt wiele z dnia, zatem zawsze znajdzie się na nie czas. Rozluźniają dorosłych, młodych trochę stresują kiedy zbyt dugo uporczywie forsują swój wariant ułożenia – jednak to także nauka pokory i cierpliwości. Sprawdza się w każdej grupie wiekowej (chociaż na chwilę) oraz w każdej liczbie graczy.

Rzuty kostką wprowadzą tu losowość, zatem nie możemy wszystkiego dokładnie zaplanować i niejednokrotnie przegramy z młodszym giercownikiem. Radość z upadku rodzica jest dla dziecka bezcenna. Zwierzaczków przyda się na pewno więcej, zawczasu można rozważać zakup dwóch opakowań. Może jakiś dodatek od drodzy wydawcy? Prosimy o nowe i o więcej!

Nadaje się wyśmienicie do ćwiczenia wyobraźni przestrzennej. Siłą rzeczy przy okazji rozwijamy również konstruktorskie pasje naszych milusińskich. Jest to taka zabawna, dziecinna i milusia Jenga. Słyszeliśmy także określenie, że to nowa wersja starych, wysłużonych bierek – trochę naciągane, ale niech i tak będzie. Super zabawka!

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!