Recenzja gry Mała obserwacja

Najmłodsze dzieci to najlepsi obserwatorzy. Poznają świat poprzez obserwację gestów, ruchów ciała – utożsamiają zachowanie z odpowiednimi przeżyciami i w ten sposób potrafią odkryć (i wymusić) więcej niż nam się wydaje.

Małą obserwację zakupiliśmy ponieważ Młody Giercownik bardzo interesował się motylami. Córka nosiła koszulki ze skrzydlatymi przyjaciółmi, były też na skarpetkach, a w bajkach pojawiały się latające wróżki i tak z biegiem czasu zupełnie się wkręciła. Na zbieranie motyli jest jeszcze dużo za mała, a nam zresztą szkoda byłoby łapać tych pięknych owadów. Może i są obok minerałów jednymi z najstarszych kolekcjonowanych elementów przyrody, ale żywe bardziej nam się podobają. Gra z motylami była jednak kwestią czasu, ale nie ma takich wiele, zatem nie było łatwo.

Zabawka jest bardzo prosta, dla dorosłego banalna- intuicyjna. Przeznaczona dla 1-4 graczy, w wieku od 2 lat. Jeśli dziecko wyrosło już z wkładania wszystkiego do buzi, to można zacząć wcześniej.

Maluszki turlają dwie kostki z kolorami, a potem wybierają motyla w odpowiednich barwach, jakie wypadły na ściankach. Za każdą poprawną decyzję otrzymują żeton z motylkiem. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdobędzie 5 znaczników.

Motylki są słodkie, bardzo dziecinne, ale wyglądają wyjątkowo pozytywnie i odbieramy je całkiem optymistycznie. Dziewczynką się podobają, a mali chłopcy jeszcze nie wiedzą, że są przeznaczone raczej dla przeciwnej płci więc również chętnie się bawią. Obecnie córa wyrosła już z gry, a motyle odfrunęły gdzieś w nieznane, ale radość chwili przy zakupie i pewien etap pełnego wykorzystania był dzięki nim dla dziecka bardzo szczęśliwy. Dawniej nie rozstawała się z nimi, ani na krok.

Produkt niestety w wysokiej cenie, naszym zdaniem wygórowanej. Co prawda śliczny i nieliczny na rynku z motylami, ale raczej dla dzieci, które pałają do nich głębszymi uczuciami. Wydanie jest międzynarodowe i spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa dla maluszków, aczkolwiek Młody Giercownik zawsze korzystał pod rodzicielską kontrolą – strzeżonego, no wiecie…

Polecamy, ale dla zdrowo zakręconych – wkręconych w motyle!

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!