Recenzja gry planszowej Podwodne Królestwo

Opisywany produkt przypomina nam klasyczną bajkę Disney’a „Mała Syrenka”. Świat przeniesiony z opowieści o sympatycznej syrence Ariel – księżniczce morskiego królestwa, która pragnie stać się dziewczynką i zamieszkać w świecie ludzi idealnie nadaje się na grę planszowa dla najmłodszych.

Podwodne Królestwo to gra przeznaczona dla 2-4 osób w wieku od 4 lat. Bawić się może 2-4 graczy, którzy wcielają się w role trytonów lub syrenek.

Ze wstępu tematycznego: „głęboko pod wodą, wśród koralowców i wodorostów, znajduje się Podwodne Królestwo. To piękna i tajemnicza kraina, w której żyją figlarne syrenki, psotne trytony oraz inne, niesamowite morskie stworzenia. Syrenki, czyli morskie dziewczynki, i trytony, czyli morscy chłopcy, opiekują się rybami, krabami, delfinami oraz innymi podwodnymi zwierzętami. Poza tym bardzo lubią pływać i organizować podwodne bale! A najwspanialszym z balów jest Tęczowy Bal! Wtedy cały podwodny świat nabiera kolorów! Pomóż syrenkom skompletować ozdoby na Tęczowy Bal! Podróżuj po Podwodnym Królestwie, zbieraj perełki i kupuj za nie podwodne przedmioty! Pamiętaj, każdy z nich powinien być w innym kolorze!

Celem graczy jest zakupienie 4 podwodnych przedmiotów, każdy musi być o odmiennej barwie. Podwodne handlarki sprzedają produkty w cenie 3 perełki za sztukę. Na odpowiednich polach toru ruchu zbieramy nasz podwodny majątek, czasem otrzymujemy możliwość dodatkowego rzutu kostką, innym razem tracimy kolejkę. Rozpoczynamy zabawę na polu Podwodnego Królestwa, jest to nasz punkt startowy. Trzy pierwsze karty przedmiotów są widoczne, kolejne ujawniamy dopiero po zakupie, układając nowe karty w miejsce nabytych przez nasze postaci.

Warto zaznaczyć, że zarówno plansza jak i karty przedmiotów są bardzo dobrej jakości. Gruba tektura planszy, giętki papier kart, a wszystko doskonale lakierowane, zatem stosunkowo odporne na tłuste palce dzieci i drobne krople wody, chociaż z zalewaniem komponentów Podwodnego Królestwa lepiej nie ryzykować… Instrukcja jest przyjaźnie napisana, a grafiki oceanicznej krainy wzbudzają atmosferę tajemniczości i odkrywania sekretów podwodnych głębin.

Przedmioty z kart to: naszyjniki, torebki, pierścionki, wstążki, lusterka, flakoniki z perfumami, zapinki do włosów, a zatem dodatki dla pań. Występują w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim, pomarańczowym – jest też jeden joker. Postaci syrenek również jest więcej niż trytonów, co nie dziwi, gdyż produkt raczej adresowany jest dla dziewczynek.

Morskie zwierzątka z morskich fal wyglądają jak te znane i lubiane z animacji. Każdy z graczy otrzymuje zieloną muszelkę, na której kładziemy zdobyte perełki, jest więc ona typowym morskim portfelikiem.

Podwodne Królestwo uczy dzieci zasad gry w oparciu o tor pól i rzuty kostką. Przedszkolaki trenują liczenie do 6, poruszają się w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara, rozróżniają podstawowe kolory i płacą perełkami, zatem pojawia się podstawa handlu i ekonomii – tak częstych w bardziej zaawansowanych grach planszowych. Zabawa uczy cierpliwości, czekania na swoją kolejkę, dziecko czasem traci swój ruch, innym razem zyskuje bonusowy rzut kostką.

Młody Giercownik zawsze bardzo chętnie podchodzi do wszelkich produktów związanych z pływaniem i wodą. Dziecko w domu posiada akwarium i jest obeznane z rybkami, zatem cieszy się, że występują one w grze. Sama syrenka w ostatnich latach na nowo odżywa i staje się modna, za sprawą popularnej telewizyjnej bajki „Bąbelkowy świat gupików” emitowanej na antenie TVP ABC. Z utęsknieniem czekamy na kolejną pełnometrażową wersję, gdyż temat jest wiecznie żywy i wszedł już do kanonu bajek dzięki pięknej baśni Andersena.

Starsi gracze będą się nudzili, gdyż produkt będzie dla nich zbyt dziecinny, natomiast w przedziale 4-6 jest wręcz idealny. Produkt sprawił dziecku wiele radości, a my wesoło spędziliśmy czas w rodzinnym gronie przy tej ślicznej grze planszowej. Polecamy – w sam raz dla przedszkolaków!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa Sp. z o.o.

Film: Podwodne Królestwo – unboxing

Film: Podwodne Królestwo – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!