Recenzja gry planszowej Sequence for Kids

Sequence for Kids to rewelacyjna gra towarzyska dla osób w wieku 3-6 lat. Bawić mogą się nawet dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać i rachować! Plansza usłana jest wizerunkami słodkich mieszkańców zoo, które bardzo podobają się młodszym graczom, a do zabawy używamy żetonów oraz kart. Rozgrywka wciąga wszystkich członków rodziny niezależnie od wieku. Szczegóły poniżej.

W opakowaniu znajdziemy: planszę, 42 karty do gry, 4 zestawy żetonów w ilości po 21 szt. w kolorach czerwonym, żółtym, niebieskim oraz zielonym, instrukcję. Okrągłe żetony wykonane są ze zwykłego plastiku, ale ich zaletą jest bardzo lekka waga, więc nawet maleńkie dłonie nie będą miały problemów z ich utrzymaniem i manipulacją nimi. Plansza jest twarda i wydaje się bardzo porządna – wygląda na trwałą. Karty są standardowe, a całość bardzo kolorowa, radosna i wesoła. Komplet w odbiorze jest bardzo sympatyczny, a liczba komponentów w stosunku do ceny – zadowala i nie mamy wrażenia pustego pudełka. Warto zaznaczyć, że wydawca dodaje woreczki strunowe, a opakowanie wypełnia wypraska.

W grze jednocześnie uczestniczy 2-4 osób. Jej celem jest ułożenie tytułowego sekwensu, czyli układu 4 żetonów w linii prostej – w pionie, poziomie lub na ukos.

Na planszy umieszczono bajkowe rysunki zwierząt, których kopie odnajdziemy w talii kart. Każdy z graczy otrzymuje 3 losowe karty i wybieramy jedną z nich, którą następnie zagrywamy odkładając na stos kart odrzuconych. Na odpowiadającym jej polu na planszy kładziemy żeton. Następnie uzupełniamy karty w ręce dobierając jedną ze stosu. W talii kart znajdują się dwie pary jokerów: jednorożec pozwala położyć żeton na dowolnym polu na planszy, a smok umożliwia odrzucenie jednego z żetonów przeciwnika z planszy. W rogach planszy znajdują się wolne pola z nadrukowanymi rysunkami żetonów, każdy może ich używać jakby jego żeton stał na tym miejscu. Pozostawiamy je puste, gdyż korzystają z nich wszyscy gracze, którym wtedy do sekwensu wystarczą jedynie 3 żetony.

Reguły uzupełniające: zaczyna gracz siedzący po lewej stronie od rozdającego początkowe karty, po wyczerpaniu się kart w talii do dobierania należy ułożyć nowy potasowany stos (lub stosy, jeśli gracze mają osobne), kolejność ruchu odbywa się zgodnie ze wskazówkami zegara.

Młody Giercownik bez problemu załapał, na czym polegają zasady gry i bardzo chętnie w niej uczestniczył. W pierwszej chwili córka odpowiednie karty chciała ustawiać na planszy, ale szybko nauczyła się, że tam wykorzystujemy żetony. Kolorowe obrazki zwierząt bardzo jej się spodobały i potrafiła je samodzielnie rozpoznać. Odnośnie taktyki – jeszcze je nie ma – zwierzątko wybiera na chybił-trafił, bez zastanowienia. Dziecka do gry nie trzeba zachęcać, samo się upomina o swoje miejsce przy planszy.

W tym wieku dzieci są na etapie dopasowywania do siebie wszystkich podobnych elementów, bardzo szybko znajdują identyczne rysunki i symbole, co sprawia im wiele przyjemności. Sequence pomaga graczom nauczyć się poprawnego nazewnictwa zwierząt i rozpoznawania ich wyglądu. Dzieci powtarzają również liczenie do 4, a także uczą się strategii – planowania własnych i przewidywania cudzych ruchów. Utrwalają znajomość kolorów i stają się uczestnikami wspólnej zabawy, w której obowiązują reguły kolejności rozgrywających oraz szczegółowe zasady przebiegu samej gry.

Zakup Sequence for Kids daje wiele satysfakcji, ponieważ dzieci naprawdę mają ochotę na uczestnictwo we wspólnej zabawie, a rodzice nie nudzą się w trakcie gry. Wszyscy mają poczucie świetnie spędzonego wolnego czasu i rodzinnej aktywności, która cementuje więzi i zbliża do siebie dzieci i rodziców.

Prawdziwie familijna, urocza gra o prostych zasadach i małej powtarzalności rozgrywki. Podoba nam się bardzo i będziemy często korzystali. Zachęcamy i polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy P.P.U.I H. DANTE SP. Z O.O.

Film: Sequence for Kids – unboxing

Film: Sequence for Kids – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!