Recenzja gry planszowej Paleta Wyprawka Przedszkolaka

Czasem zastanawiamy się, skąd wzięło się powszechne przekonanie, że dzieci nie lubią się uczyć. Wymyślił to chyba ktoś, kto nie miał o nich zielonego pojęcia lub nie posiadał odpowiednich narzędzi edukacyjnych. Z całą pewnością teraz są nimi gry planszowe…

Paleta Wyprawka Przedszkolaka to wyjątkowy produkt, który niewątpliwie przydaje się w kształceniu najmłodszych. Najlepszą formą poznawania świata jest zabawa, wie to każdy radośnie uśmiechnięty brzdąc układający kolorowe krążki na okrągłej palecie z zadaniami dla przedszkolaków. W ostatnich dniach te pozytywne emocje nie opuszczały także Młodego Giercownika i nas – niezmiernie zadowolonych z tego faktu rodziców. Są produkty, które bawią i uczą dzieci – w sumie jest ich nawet wiele, ale w tym przypadku przyswajanie wiedzy jest na pierwszym miejscu, reszta to tylko sposób na zwrócenie uwagi, przyciągnięcie do siebie przyszłego prymusa.

Paleta jest pięknie wykonana – całość drewniana, zatem mocna i wystarczająco duża lecz nie toporna, a elegancka, naprawdę przyjemna w dotyku i estetycznie wyglądająca. Korzystanie z zabawki cieszy – Młody Giercownik nie chciał od niej odejść! Córka samodzielnie zmieniała tarcze i po wytłumaczeniu każdego z zadań potrafiła je bez pomocy rozwiązywać – nad jedną na dłużej się zatrzymała i potrzebowała naszego wsparcia. Przyznać musimy, że widok dziecka, które z taką energią, chęcią oraz entuzjazmem rozwiązuje zadania edukacyjne – urzeka. Można tak siedzieć, patrzeć i nagrywać filmiki ku potomności i jako przykład dla starszych uczniów.

System kształcenia jest wyjątkowo pomysłowy i głęboko przemyślany – otóż na środku palety umieszcza się wymienne tarcze – zębatki, na których są zadania. W centralnym punkcie każdej z nich znajduje się zbiór pomieszanych elementów – obrazków z namalowanymi, drobnymi oznaczeniami, a na obrzeżach ułożone są odpowiednio posegregowane, odpowiadające im lub do nich w pewien sposób dopasowane obiekty, na które wskazujemy wybranym przez siebie, wyszukanym na środku znacznikiem- obciążnikiem (kółeczka lub pierścienie kojarzące się z kolorami farb na palecie malarza). Po zakończeniu pracy, albo w jej trakcie odwracamy nakładaną tarczę i sprawdzamy rozwiązanie. Na drugiej stronie znajduje się tzw. strefa kontrolna – brzmi trochę władczo, ale przecież to idealne narzędzie dla nauczyciela, a ten powinien budzić respekt. Prawidłowe rozwiązanie to takie, kiedy kolory klocków zgadzają się z kolorami półkoli na tarczy. W praktyce wszystko jest intuicyjne. Super!

Przedszkolak wyszukuje rozmaite elementy, łączy je w pasujące pary i komplety, przyporządkowuje cienie i rozpoznaje kształty, tworzy całość z poprzecinanych obrazków, poznaje i utrwala kolory, odróżnia elementy namalowane od narysowanych, liczy oraz dopasowuje so siebie zwierzęta. Dziecku się podobało, a najmłodsi to bardzo wymagający odbiorcy. Emocje i zachowania okazywane przez przedszkolaka są autentyczne i szczere.

Wydawca wskazuje, że gra bawi i uczy – rozwija zdolności, kształtuje osobowość i charakter, daje satysfakcję z efektów samodzielnej pracy, motywuje wszystkie dzieci: bardziej i mniej zdolne, młodsze i starsze. My potwierdzamy – sama prawda! Młody Giercownik cały czas w trakcie nauki wykrzykiwał słowa uznania i aprobaty ciesząc się niesłychanie z dobrej zabawy. Kiedy przed momentem braliśmy pudełko, żeby mieć przed sobą opis wydawcy w czasie pisania tej recenzji – córka zaczęła na nas warczeć, żebyśmy szybko oddali!

Nam bardzo podobała się jakość elementów, śliczne kolorowe rysunki na śliskich tarczach, technika kształcenia. Świetnie, że możemy dokupić tarcze do posiadanej już palety. Miłego wrażenia dopełnia dołączona teczka, w której możemy przechowywać nasze tarcze.

Warto zaznaczyć, że samej Wyprawki Przedszkolaka jest aż siedem poziomów, są też dwie tarcze Języka Polskiego do nauki czytania, dwie tarcze ze Środowiska, pięć z ćwiczeniami z Matematyki, jedna tarcza do Plastyki, a nawet Blanco – do samodzielnego opracowania zadań. Wow! Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś pokazać inne zestawy tarcz, ponieważ ogrom możliwości, potencjał edukacyjny tego produktu wydaje się wręcz nieograniczony.

Paleta Wyprawka Przedszkolaka zrobiła na nas ogromne wrażenie, polecamy każdemu!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Wydawnictwu Epideixis

Film: Paleta Wyprawka Przedszkolaka – unboxing

Film: Paleta Wyprawka Przedszkolaka – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!