Recenzja gry planszowej Activity Junior

Activity to znana i lubiana seria gier demonstracyjnych, w których pokazujemy, opowiadamy lub rysujemy wylosowane hasła tematyczne. Prezentowana wersja Junior przeznaczona jest dla młodszych odbiorców.

Kolorowe opakowanie rzuca się w oczy, ale nie zniechęca krzykliwymi barwami. Dużego logotypu austriackiego wydawcy nie można przegapić, ale to gwarancja zadowolenia, bo producent przyzwyczaił już odbiorców swoich produktów do wysokiej jakości komponentów. Wytłoczka na elementy jest mocna i głęboka, zatem nic nie ma prawa latać w środku.

Plansza wyglądem nie oczarowuje, ale to nie ona jest sercem produktu – warto wspomnieć, że jest mocna i przejrzysta. Umieszczono tu tor ruchu z ikonami ukazującymi pantomimę, opowiadanie oraz rysowanie. Nie sposób się pomylić – symbolika przedstawia rękę, usta z dymkiem dla wypowiedzi oraz kredkę w trakcie rysowania. Trzy granatowe pola są nieużywane, ponieważ pionki mogą się przesunąć minimum o trzy miejsca do przodu. Pole ze strzałką to start z szachownicą to meta. Instrukcja jest krótka, prosta i w sumie niespecjalnie potrzebna, bo reguły są banalne. Pionki drewniane, klepsydra bezpieczna w użytkowaniu.

Najważniejsze są karty – jest ich aż 330, na każdej znajdują się trzy hasła dostosowane do wieku dzieci – produkt dla odbiorców od 8 lat. Należy zaznaczyć, że hasła występują w języku polskim i angielskim, zatem jest to produkt edukacyjny. Cyfry w kółeczku na kartach oznaczają liczbę pól, o które przesuniemy nasz pionek w momencie odgadnięcia hasła. Kolor czerwony wyznacza rundę otwartą, podczas której odgaduje nie tylko drużyna demonstratora, ale wszystkie na raz, ścigając się ze sobą.

Kiedy rozpoczynamy grę trzyosobową – minimalny skład – każda z rund staje się otwartą, wtedy punkty za odgadnięte hasło otrzymuje demonstrator i osoba poprawnie odpowiadająca.

Musimy osobno zaopatrzyć się w przybory do rysowania i duży blok papieru lub tablicę i możemy zaczynać zabawę. Warto jeszcze zaznaczyć, że pole startowe rozpoczyna się od konkurencji rysowania właśnie.

Activity w wersji dla dorosłych było wielokrotnie nagradzane i uznawane jest za klasyczną grę typu kalambury. Kwestią czasu było zatem wydanie produktu dla młodszych odbiorców z hasłami łatwiejszymi do przedstawienia. Wersja dwujęzyczna bardzo cieszy, ponieważ kształcenie przez zabawę w dalszym ciągu jest zabawne i przyjemne.

Gracze na zmianę losują hasła i demonstrują je pozostałym graczom. Po odgadnięciu przesuwamy pionek drużyny do przodu. Zabawa nabiera rozpędu przy większej liczbie uczestników i zespołach kilkuosobowych – jest radośniej, bardziej energicznie i wyjątkowo śmieszno.

Gra jest wesoła i emocjonująca, rozrusza i zainteresuje towarzystwo. Idealnie nadaje się na rodzinne imprezy i urodziny przygotowane dla gromadki dzieci. Młodzi uczestnicy zabawy rozwijają swoją wyobraźnię, wzmacniają poczucie pewności siebie i płynność wypowiedzi, poszerzają zasób prezentowanego słownictwa, a rozgrywka aktywizuje ich do wysiłku fizycznego – pokazywanie!

Activity Junior jest pozycją, bez której imprezki dziecięce nie byłyby tak udane. Dzieci chętniej angażują się w gry niż dorośli i bardziej je przeżywają. Bardzo dobra rozrywka.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy firmie Piatnik.

Film: Activity Junior – unboxing

Film: Activity Junior – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!