Recenzja gry planszowej Gram w liczenie

Umiejętność liczenia to podstawa w rozwoju dziecka, zresztą w dorosłym życiu przedmioty ścisłe także się przydają, w szczególności kiedy coś kupujemy lub kogoś finansujemy – najczęściej oczywiście własne dzieciaki. „Gram w liczenie” wspiera najmłodszych podczas nauki liczenia do 20, a za tyle złotych to mogą już zakupić prostą grę planszową – na dobry początek, żeby otworzyć kolekcję – wystarczy.

Bardzo fajnie, że otrzymujemy książkę i grę – coś wartościowego za free to przecież dobra inwestycja, a publikacja jest rewelacyjna. Rachowanie ćwiczymy na kasztanach – wybór ludzika z największą ich ilością w konstrukcji. Na kolorowych kamykach, numerach wagonów w pociągu, wadze bagażu chłopca wybierającego się na biwak, workach pozostawionych w szkolnej szatni, punktach zdobytych na różnych poziomach gry na konsoli – migoczący obraz zawsze musi się gdzieś wcisnąć! Na szczebelkach drabinek, po których wspinają się dzieci na lekcjach wychowania fizycznego, zaszyfrowanych wiadomościach, sumowaniu identycznych warzyw.

Zadania połączone są z rysowaniem odpowiedniej ilości świątecznych bombek na choince, liczby pasażerów dojeżdżających na końcowy przystanek autobusowy, brakujących kwiatków na obrazku, słoików w domowej spiżarce konfitur. Dzieci dokonują pierwszych zakupów – całościowe obliczenia i wybór towaru ze sklepu. Są ćwiczenia związane ze sportem, bo przecież ruch też jest ważny – żaglówki, wędkarstwo, jazda na hulajnodze po trasie określonej długości, sumowanie wyników dla naszej drużyny. Dla artystów – kolorowanie liczbowej mozaiki oraz wybór barwy dla odpowiednich fragmentów morskiego pejzażu. Dla zagubionych w matematyce lub na wagarach – odnajdywanie właściwej ścieżki do domu i liczenie drzew po drodze. Na zakończenie, coś dla głodnych i spragnionych, czyli obliczenia żywnościowe. Książeczka jak widać na załączonych filmikach jest bardzo ładna, mądra i treściwa, zawarto w niej tematykę związaną z domem oraz codzienną egzystencją członków rodziny.

W komplecie otrzymujemy również grę planszową. Wygląda blado, ale mechanicznie jest bardzo dobra! Cyfry ruchu 1-9 oraz kilka żetonów 10-tek. Znaki dodawania i odejmowania. Brak kostki! I to jest właśnie najlepsze!

Nasze wyścigówki poruszają się po torze składającym się z pól ponumerowanych 1-20. Losujemy 3 żetony ruchu i dodajemy lub odejmujemy od wybranego pola, żeby dojść do mety lub cofnąć przeciwnika o wynik z działania matematycznego, który jednocześnie jest polem na planszy. Negatywna interakcja jest naprawdę super! Rozpoczynamy oczywiście od dodawania, bo nie ma tu liczb ujemnych. Uwaga – gracz, który w danej kolejce zmienił wskaźnik z dodatniego na ujemny lub odwrotnie, nie może tego zrobić w kolejnym ruchu. Po każdym ruchu uzupełniamy swoje żetony do 3, a te wykorzystane wracają do puli.

W grze uczestniczy jednocześnie 2-5 dzieci, w wieku od 7 lat, młodsi więcej się bawią niż edukują, ale też można – my jesteśmy przykładem. Rozgrywka zajmuje ok. 20-40 minut.

Młody Giercownik liczy na chwilę obecną tylko do 10, zatem możemy poruszać się jedynie do połowy toru. A tak na poważnie – bawimy się do końca, ale wszyscy razem, pomagając córce. Jest to gra edukacyjna, zatem oczywiście szybko się nudzi, ale takie już uroki kształcenia. Nie dajemy za wygraną, bo liczyć trzeba umieć, a gra jest narzędziem wspaniałym i z pewnością pomoże w ćwiczeniach.

Produkt wyjątkowo udany. Plansza, chociaż niekoniecznie urodziwa, uczy liczyć oferując nam zarazem rodzinną rozrywkę. Książeczka jest ładna i zachęca dzieci do wysiłku umysłowego. Całość w jednej, dodać należy – atrakcyjnej cenie! Jesteśmy zadowoleni z wyników – w grze, w działaniach matematycznych i w postępach naszego dziecka. Polecamy do nauki poprzez zabawę.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa Sp. z o.o.

Film: Gram w liczenie – unboxing

Film: Gram w liczenie – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!