Recenzja gry planszowej Super Forma

Ruch to dobra kondycja, zgrabna figura i uroda, psychiczna pewność siebie i wreszcie zdrowie. Autorski produkt Marioli Bojarskiej-Ferenc „Super forma” łączy gimnastykę i fitness ze światem gier planszowych. Dla nas to fenomen!

Produkt reklamowany jest hasłem „pokonaj swoje ograniczenia” i rzeczywiście uprawiając codziennie ćwiczenia, trenując ciało, zwiększając wytrzymałość – przekraczamy kolejne bariery i pokonujemy samych siebie – uprzednio zaspanych, leniwych i apatycznych, a teraz żwawych i energicznych, pozytywne nastawionych do ludzi i do świata, szczęśliwych jak nigdy wcześniej.

Autorka jest polską gimnastyczką artystyczną, dziennikarką i producentem filmowym. Na swojej stronie internetowej zwraca uwagę na promocję zdrowego stylu życia, którego jest prekursorką. Pani Mariola wydaje kasety wideo z ćwiczeniami oraz pisze książki, uczestniczy w kongresach z zakresu rozwoju zdrowia i fitness. Przyznać trzeba, że autorka nie potrzebuje zatrudniać modelek do promocji – wystarczy, że sama się pokaże – wow!

Produkt adresowany jest do naszych rodaków, ale również do mieszkańców krajów angielskojęzycznych – na kartach i w instrukcji wszystkie teksty napisane są w obu językach. Jest to bardzo dobre, ponieważ dbając o ciało, jednocześnie powtarzamy język angielski i rozkręcamy nasze szare komórki. Bawić może się 2-4 osób w wieku od 10 lat. Czas gry oscyluje wokół 30-45 minut.

Celem gry jest dotarcie do mety, pierwszy wygrywa. Na planszy z wizerunkami gimnastykującej się autorki, poruszamy się po torze rzucając kostką i ciągniemy karty.

Na każdej z 50 kart mamy dwujęzyczny opis wykonania ćwiczenia, stopień jego skomplikowania, punktację i ilość powtórzeń oraz zdjęcie, jak to w rzeczywistości powinno wyglądać. Są też koła ratunkowe, kiedy już naprawdę opadniemy z sił.

Pole różowe wymaga od nas wykonania ćwiczenia z wylosowanej ze stosu karty, następnie musimy przesunąć pionek o wyznaczoną liczbę pól. Sędziami na macie i oceniającymi nasze ćwiczenia są pozostali gracze, kiedy się nie staramy – pozostaje cofnięcie pionka. Stojąc na polu turkusowym możemy wykonać dodatkowy rzut kostką. Jeśli zatrzymamy się na polu, które zajmuje już inny pionek, cofamy się na miejsce, na którym przed chwilą staliśmy. Na polu meta możemy stanąć jeśli wyrzucimy odpowiednią – dokładną ilość oczek na kostce, jeśli się nie uda – tracimy kolejkę. Tu pozostali mogą nas dogonić.

Ćwiczenia podzielone są na 4 grupy: łatwe, średnie, trudne, bardzo trudne – odpowiednie karty w różnych kolorach. Są tu ćwiczenia na mięśnie brzucha, grzbietu, wzmacniające nogi, kształtujące pośladki, ręce, a także rozciągające.

Zabawa jest wesoła, a powtarzana regularnie pozwala poprawić kondycję, wzmocnić mięśnie i wyrzeźbić sylwetkę. Jeśli dołożymy do tego zdrowe odżywianie – mamy szansę schudnąć, nabrać energii, poprawić koncentrację i koordynacje ruchową.

Młody Giercownik wszystkie ćwiczenia wykonuje na pół-gwizdka, ale stara się odwzorowywać nasze ruchy. Taka zabawa w gimnastykę z grą planszową bardzo córce się podoba – wszyscy się cieszymy, że możemy razem trenować.

Jest to produkt idealny dla wszystkich, którzy wstydzą się ćwiczyć na salach gimnastycznych wśród obcych ludzi. Wspaniały jeśli nie mamy funduszy lub czasu na wyjście z domu. Sprawdza się jeśli chcemy zintegrować całą rodzinę, która na pewno pomoże nam w indywidualnych treningach.

Dla nas to rewelacja – i nie chodzi tu o to, kto pierwszy pokona całą trasę, tylko o rodzinną gimnastykę, bo uprawiając ćwiczenia wygrywamy wszyscy razem. Polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Edipresse Książki.

Film: Super Forma – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!