Recenzja klocków drewnianych BB 135 szt.

Jesteśmy otwarci na twórcze zabawy Młodego Giercownika, dlatego kochamy gry planszowe. Teraz postanowiliśmy jednak rozszerzyć kategorie recenzji na naszym blogu, bo nam ciągle mało emocji i radosnej zabawy w rodzinnym gronie. Klocki i zabawki kreatywne w sposób ciągły i wszechstronny rozwijają umiejętności naszego dziecka i są naturalną kontynuacją wspólnego hobby. Pragnąc sprostać waszym oczekiwaniom prezentujemy pierwszy produkt z nowego, wielce konstruktorskiego i mamy nadzieję interesującego działu „Klocki i zabawki kreatywne”.

Rozpoczynamy naturalnie oraz ekologicznie i co ważne – po naszemu, bo producent ma siedzibę niedaleko Makowa Podhalańskiego! Klocki drewniane B&B zestaw w skrzynce zawierający 135 elementów – idealny na dobry początek. Sugerowany wiek młodego budowniczego to 1-3 lata.

Klocki mają idealne kształty i gładkie krawędzie, co jest bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo dziecka. Barwione są przy użyciu ekologicznej bejcy wodnej, która spełnia wymogi bezpieczeństwa zawarte w normie jakości stosowanej przy produkcji zabawek dla dzieci. Pokrycie kolorem jest delikatne, różne odcienie drewna w wielu miejscach prześwitują, co przypomina o tym, że produkt powstał z lasu, nie z mieszalnika substancji chemicznych. Producent zaświadcza, że drewno pochodzi z lasów państwowych, a te jak powszechnie wiadomo prowadzą zrównoważony wyrąb drzew – wspieramy też polską gospodarkę leśną – patriotyzm zobowiązuje. W środku drewno jest na bank – na jednym klocku sprawdziliśmy!

Dzieci z pewnością będą ostrzyć ząbki na klockach i nic złego nie powinno się stać. Oczywiście lepiej, żeby maluszki bawiły się pod opieką dorosłego, bo przełyki bywają rozciągliwe, buzie wszystko-zjadliwe, a dziecięca wyobraźnia nie zna granic.

Bardzo podoba nam się drewniana skrzynka, nie potrzeba nic więcej, żeby przechowywać klocki, a ze względu na wykonanie i materiał pasuje ona do drewnianych bloków.

Klocki są w kolorach: czerwonym, żółtym, zielonym, niebieskim – w sumie granatowym, więc w podstawowych barwach, od których zaczyna się poznawanie kolorowego świata.

Kształty – arkady (mostki), trójkąty, walce, kostki, sześciany – prostokąty o różnej szerokości i długości krawędzi. Bardzo fajnie, że są też choinki – taki idealny symbol, akcent bożonarodzeniowy, więc sprawdzi się na prezent. Super, że producent wystrugał drewniane ludziki, którymi możemy bawić się w wybudowanych domkach, świątyniach czy wspinać na wieże.

Jak wyżej opisaliśmy, zestaw ten najlepiej nadaje się do konstruowania rozmaitych budowli. Niespecjalnie daje się z niego stworzyć pojazdy, chociaż zdolny konstruktor i z tym wyzwaniem sobie poradzi, bo walec zastępuje ośkę i koła razem.

Młody Giercownik jest już na granicy limitu wieku – wyrasta właśnie z klocków dla najmłodszych, ale ciągle świetnie się bawi. Córka była bardzo zadowolona ze wspólne spędzonego czasu z tymi klockami i kopiowała każdą budowlę taty – m.in. Partenon jak ten ateński z kolumnami po bokach, wysoką zamkową basztę oraz inne cudeńka architektury.

Poza nauką kolorów dzieci poznają podstawowe kształty i figury geometryczne. Są one niezastąpione dla rozwoju wyobraźni przestrzennej.

Drewniane klocki B&B 135 szt. bardzo nam się spodobały – wspaniałe połączenie prawdziwie zdrowego produktu z prostymi, ale najczęściej wykorzystywanymi w projektach kształtami fantazyjnych bloków. Ze względu na choinkę – najbardziej polecamy na święta!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy firmie Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, klocki-bb.pl

Film: Klocki drewniane B&B 135 szt. – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!