Recenzja gry Liczmany drewniane

„Liczmany” podobają nam się już przed otwarciem – estetyczne, drewniane pudełko z przyjaznym otwieraniem jeszcze pachnie naturalnym drewnem, sześciany elegancko posegregowane leżą w środku, no i to polski produkt.

Pod tą zagadkową nazwą kryją się drewniane klocki, które układamy we wskazany sposób na specjalnych kwadratowych planszach o wymiarach 5×5 pól. Na każdym miejscu kładziemy kwadratową bryłę w odpowiednim kolorze i ilości. Sześciany są identycznych rozmiarów – mają boki o długości ok. 2 cm, różnią się kolorami – są zielone, żółte, popielate, pomarańczowe, czerwone oraz niebieskie – w sumie 102 szt.

Produkt jest narzędziem służącym pedagogom do nauczania i zabawy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Młodsze dzieci ćwiczą na ich podstawie rozróżnianie kolorów, grupowanie oraz przeliczanie. Starsze dzieci korzystają z nich podobnie jak z klasycznych patyczków do liczenia. Mogą one służyć jako materiał ilustracyjny przy rozwiązywaniu zadań rachunkowych z matematyki. Pomagają przejść od etapu liczenia konkretnego do liczenia w pamięci.

Pozytywnie oddziałują na naukę oraz doskonalenie zdolności poznawczych, zainteresowań matematycznych oraz przyswajanie poprawnego języka matematycznego. Rozwijają kreatywność i działalność twórczą, dzięki odpowiednio dobranym zadaniom kształtują i wyzwalają wyobraźnię przestrzenną.

Trwałe pudełko ułatwia przechowywanie i segregowanie, zestaw zawiera także komplet plansz: mandale, budowle, bryły, blanco.

Mandale to układanie klocków w płaszczyźnie według podanego wzoru barw. Budowle to układanie klocków w przestrzeni według wzoru – cyfra i jej kolor oznacza ile klocków należy ustawić na danym polu, pierwsza cyfra oznacza barwę i liczbę pierwszych klocków. Bryły – budowanie brył zgodnie z przedstawionym rzutem, dla ułatwienia w instrukcji podano z ilu klocków i w jakich kolorach się składają. Blanco to puste plansze na indywidualne projekty i pracę własną ucznia z nauczycielem lub rodzicem.

Dzieci ćwiczą spostrzegawczość i koncentrację uwagi. Doskonalą dokładność i precyzję ruchów. Szybciej przyswajają naukę liczenia. Mogą łatwiej zrozumieć pojęcie zbioru i podzbioru. Klocki wyzwalają własną kreatywność dzieci poprzez wymyślanie nowych, możliwych do ułożenia wzorów oraz pomagają kształtować wyobraźnię przestrzenną.

Dzieci młodsze wyszukują odpowiednie kolory, odwzorowują ciągi kolorystycznych klocków, układają je i sortują, tworzą z nich ciągi rytmiczne oraz zbiory takich samych elementów i porównują ich liczebność, dobierają klocki według wskazanego wzoru i schematu.

Dzieci starsze na podstawie liczmanów ćwiczą działania dodawania i odejmowania oraz mnożenia i dzielenia. Układają odpowiednie klocki zgodnie z działaniami zapisanymi na planszy. Trenują liczenie oraz precyzyjne ustawianie klocków, rozpoznają bryły symetryczne.

Młody Giercownik z przyjemnością bawił się z planszami mandali. Interesujące jest to, że przed położeniem bryły na odpowiednim polu, córka zliczała wszystkie miejsca na planszy zbierając klocki o wybranej barwie użyte do danego zadania i dopiero później ustawiała je na właściwe pola. Kolejnych plansz jeszcze nie rozpoczęła. Bawiła się z nieukrywaną przyjemnością i wielkim zainteresowaniem.

Produkt dobrej jakości, z którego bardzo chętnie skorzystają przedszkolaki, nauczyciele oraz rodzice. Polecamy – dobre narzędzie kształcenia dla najmłodszych.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Wydawnictwu Epideixis

Film: Liczmany drewniane – unboxing

Film: Liczmany drewniane – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!