Recenzja klocków edukacyjnych BB Liczę i piszę 25 szt

Abecadło znać należy, ponieważ każdy powinien umieć się samemu podpisać oraz przeczytać, pod czym składa parawkę. Rachowanie przydaje się chociażby, żeby wiedzieć, jakie wynagrodzenie otrzymujemy za pracę lub wypłacamy innym. Złośliwi twierdzą, że to nawet wystarcza, żeby zostać prezesem. Od czegoś jednak trzeba zacząć, a najlepiej od klocków!

Zestaw 25 drewnianych klocków B&B „Liczę i piszę” pomoże najmłodszym na początkowym etapie kształcenia. W plastikowym, przezroczystym pudełku znajdziemy drewniane sześciany o krawędziach ok. 2,5 cm z zielonymi, niebieskimi oraz różowymi literkami i cyferkami. Mamy tutaj także znaki działań matematycznych, więc możemy śmiało przystępować do składania pierwszych równań oraz łączenia sylab w wyrazy, a potem to już całe zdania i nowy Mickiewicz.

Klocki zrobione są z naturalnego drewna i ładnie wygładzone – nie ma zadziorów, nadszarpniętych rogów itp. nieprzyjemnych spraw. Cyfry i litery na ich powierzchniach są starannie wykaligrafowane – zajmują prawie całą ściankę, są wyraźne, o intensywnych barwach. Bryły z łatwością mieszczą się w dziecięcej dłoni i najmłodsi z chęcią nimi manipulują. Nie zapomniano o znakach specjalnych, których czasem trudno szukać w literkach i cyferkach z magnesami, które naklejamy na lodówce – ą, ć, ę, ł, ó, ś, ź, ż – wszystkie pojedyncze symbole, łamacze języków dla obcokrajowców są dostępne.

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej pierwszego roku życia, gdyż zawiera małe elementy. Do roku zresztą szkraby bardziej myślą o wstawaniu i pierwszych spacerach, a liczenie i pisanie pozostaje abstrakcją.

Interesujące, że w zestawie otrzymaliśmy 4 długie czerwone kocki, prostopadłościany – taka miła niespodzianka. Na ściance każdego z nich znajdują się ilustracja i literka, od której rozpoczyna się wyraz ją określający: „P” jak piec, „K” jak kot, „A” jak auto. Wizerunki są proste, raczej symboliczne, ale konkretne i znajome dla dziecka. Jest też klocek z przykładem działania matematycznego – sumowaniem dwóch cyfr, który może stać się wzorem i zachętą do pierwszych własnych obliczeń.

Dzieci uczą się podstaw matematyki oraz języka polskiego, rozpoznają kolory, symbolikę cyfr arabskich i polskich liter, kształty klocków – figur geometrycznych.

Młody Giercownik jest obecnie strasznie niechętnie nastawiony do nauki, w szczególności do pisania, bo na palcach dłoni i stóp jakoś rachuje. Mamy nadzieję, że klocki zachęcą i córka przekona się w końcu i do liter, bo rodzice uważają je za bardzo interesujące i przydatne w życiu.

Polecamy zakupić kilka opakowań tych zestawów, ponieważ 25 szt. bardzo szybko się wyczerpuje, a dzieci nie przepadają za limitami kiedy tworzą swój świat i kreują własną rzeczywistość matematyczno – literacką.

Wartościowy produkt, dobry wybór!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy firmie Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, klocki-bb.pl

Film: Liczę i piszę 25 klocków edukacyjnych B&B – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!