Recenzja gry planszowej Poznaję zegar

Czas płynie i nawet nieznajomość zasad użytkowania zegarka go nie spowolni. Obecnie coraz więcej osób sprawdza godzinę na telefonach komórkowych, a czasomierze stają się formą ozdoby zastępując bransoletki oraz inną biżuterię. Mierzenie i sprawdzanie okresu, pory czy terminu stało się częścią życia, a czwarty wymiar realnie funkcjonuje i oddziałuje na nasze działanie. Naukę przez zabawę, czas zacząć!

„Poznaję zegar” to produkt przygotowany dla dzieci w wieku od 6 lat. Bawić możemy się w 2-5 graczy, a zajmie nam to ok. 20-40 minut. W opakowaniu znajdziemy książkę do ćwiczeń, planszę do gry oraz zegar do trenowania naszych umiejętności praktycznych.

Spacer z godzinami to bardzo przyjemna gra edukacyjna. Dzieci korzystają z planszy, która wyglądem przypomina tarczę określającą pory dnia i ustawiają na dodatkowym zegarze wylosowaną godzinę, używają również kolorowych kart oraz kostki. Karty godzin są zielone, a zadaniem graczy jest wskazanie odpowiedniego czasu na zegarze. Karty ruchu są czerwone i wyznaczają ruch pionków na planszy – przód lub tył, o wybraną liczbę pól lub minut. Karty są śliskie i giętkie, przyjemne w dotyku.

Miejscem startowym na torze planszy jest pole na godzinie dwunastej. Poruszamy się zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, musimy wykonać pełne okrążenie. Kostka i pionki są standardowe, proste.

Książka zawiera 30 ćwiczeń, a na jej końcu znajduje się instrukcja do gry. Dzieci dorysowują wskazówki zegara w odpowiednich pozycjach. Poznają historię przyrządów używanych do mierzenia upływu czasu. Kolorują zegary, łączą godziny z charakterystycznymi czynnościami. Rozwiązują krzyżówkę, znajdują różnice na obrazkach. Projektują własny zegar. Uzupełniają zdania, sortują godziny według określonych kryteriów. Obliczają czasy pokonania drogi w oparciu o dane z zegara. Poznają wykorzystanie informacji o czasie na podstawie programu telewizyjnego oraz rozkładu jazdy. Wybierają zdania prawdziwe i wykreślają błędne. Obliczają różnice czasu w różnych miejscach globu. Wstępnie wprowadzane są w funkcjonowanie kalendarza. Na koniec układają swój harmonogram dnia w oparciu o ważne godziny.

Rodzice mogą wyciąć dyplom dla Mistrza Godzin, co z pewnością ucieszy każde dziecko, które szybciej nauczy się odczytywać godziny na zegarze tarczowym, utrwali znajomość jednostek czasu, spędzi czas łącząc zabawę z praktyczną edukacją.

Produkt wyprodukowany został w Polsce, można go wręczyć jako drobny upominek podczas wizyty u znajomych lub bliskich, którzy z całą pewnością docenią tak użyteczną i mądrą zabawkę.

Młody Giercownik bawił się wskazówkami i słuchał z zainteresowaniem, o czym opowiadają rodzice. Dziecko na co dzień z zegarka jeszcze nie korzysta, ale już chcemy ją wdrażać, żeby w przyszłości nauka była łatwiejsza i szybsza, a córka zauważa już u starszych dziewczynek zegarki na nadgarstkach i pyta o nie.

Zakup „Poznaję zegar” to racjonalny wydatek, ponieważ jest to użyteczne narzędzie doświadczania zegara i czasu. Dzieci to lubią – to fakt!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa Sp. z o.o.

Film: Poznaję zegar – unboxing

Film: Poznaję zegar – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!