Recenzja Klocków drewnianych BB 100 szt., niemalowanych (oraz Stempelków)

Dzisiaj produkt bardzo prosty, można powiedzieć jedynie ociosany. W tej jego zwyczajności tkwi jednak wielka siła. Klocki drewniane BB 100 elementów – zestaw konstrukcyjny, niemalowany, fantastycznie naturalny! Wygląda jakby tylko drzewo oskubano z kory, wycięto kształty i wyszlifowano, żeby klocki były gładkie i delikatne dla dziecięcych paluszków.

Zapach drewna unosi wysoko, kolor jest naturalny i przyjemny dla oka. Dotykając klocków mokrymi dłońmi nie brudzimy skóry, a tym bardziej ubrań. Kiedy klocek wpadnie do wody będzie się unosił na jej powierzchni. Z całą pewnością jest to przyjemny i praktyczny zestaw.

Barw tu nie mamy, zatem budowle będą miały jednolity kolor suchego piasku – zaleta i wada, zależy jak spojrzeć i co planujemy wybudować. Na pewno zakupując dla przedszkola wybierzemy ten komplet, bo jest schludny i łatwiej go utrzymać w czystości, dzieci zresztą również.

W przeciwieństwie do ostatniego opisywanego przez nas zestawu tej marki, te klocki trzymamy w plastikowym opakowaniu. Elementy są bardziej ściśnięte, musimy mocniej je upychać, ale spakowane zajmują też mniej miejsca na półce w pokoju dziecka. Łatwiej również je przenosić, np. jadąc do dziadków – zamknięte pudełko z rączką jest wygodniejsze niż drewniana skrzyneczka, chociaż tamta bez dwóch zdań jest bardziej urokliwa.

Figury są te same, co w zestawie opisywanym dwa tygodnie temu, w tekście „Recenzja klocków drewnianych BB 135 szt.” zatem po szczegóły zapraszamy tam, tu tylko o różnicach, żeby się nie powtarzać i nie kopiować.

Jest to ekologiczna i zdrowa zabawka, bezpieczna dla dziecka. Sugerowany wiek użytkownika to 1-3 lata. Kształty są równe, krawędzie gładkie, a rogi spiłowane.

Układanie klocków rozwija wyobraźnię przestrzenną, kreatywność i zdolności manualne. Jeśli sami macie talenty artystyczne i lubicie malować lub różnymi innymi technikami ozdabiać swoje zabawki, żeby stały się bardziej wartościowe – osobiste, jedyne w swoim rodzaju, to wybierzcie te, bo warto!

Film: Drewniane klocki BB 100 elementów, niemalowane – unboxing

Korzystając z faktu, że dzisiejszy tekst jest krótki, bo część opisu znajdziecie w naszej ostatniej recenzji klocków tego producenta, zaprezentujemy wam jeszcze Stempelki BB – mały, ale sympatyczny produkt.

Opakowanie zawiera 6 drewnianych stempelków oraz poduszkę nasączoną zmywalnym tuszem. My otrzymaliśmy do pokazania zestaw morski, ale na filmiku możecie zobaczyć, że dostępne są jeszcze inne wizerunki: leśne i wiejskie zwierzątka, owoce i warzywa, kwiaty, runo leśne.

Pieczątki są przyklejone do klocuszków, bardzo podobnych do tych z opisu powyżej, także niemalowanych. Na wierzchu narysowano kontury wybranego zwierzaka ze stempelka. Gąbeczka nasączona tuszem znajduje się w plastikowym opakowaniu z zamykanym wieczkiem.

Pieczątki bardzo ładnie odbijają się na kartce papieru, są wyraźne i wyglądają przyjaźnie. Możecie być pewni, że dziecko będzie miało ręce umazane tuszem, ale bawić będzie się świetnie, bo każdy szkrab lubi się czasem pobrudzić.

Na pewno wadą jest, że jasne klocki, za które chwytamy stempelki także już po pierwszym użyciu zafarbują na czarno, a to już nie wygląda tak estetycznie – pamiętajmy jednak, że to produkt do dobrej zabawy, a nie do podziwiania. Szkoda, że opakowanie nie jest plastikowe, te jakoś nie przypadło nam do gustu.

Dzieciom strasznie się spodoba, rodzicom kochającym wylizane paluszki u swoich pociech raczej mniej, w sumie tyle w temacie.

Młody Giercownik stemplował z wielkim zapałem i autentycznym entuzjazmem więc my polecamy.

Film: Drewniane stempelki BB – unboxing

Za produkty dostarczone do testów dziękujemy firmie Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, klocki-bb.pl

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!