Recenzja gry planszowej Bawię się Liczby

Każde dziecko lubi dostawać prezenty. Wydawanie pieniędzy na przyjemności jest świetne, a robienie zakupów i liczenie płatności to najlepszy sposób na naukę matematyki. „Bawię się. Liczby” to tradycyjna już zabawa w sklep przeniesiona na grę planszową, którą dołączono do książeczki dla dzieci z zadaniami z zakresu dodawania i odejmowania.

W opakowaniu znajdziemy 28 kartoników z towarami do nabycia – kwadratowe żetony są twarde i ładne – przedstawiają maskotki, zabawki, artykuły sportowe. Obliczając ceny korzystamy z 12 kartoników ze znakami dodawania oraz odejmowania, po 3 dla każdego gracza, bo jest także symbol równości do zakończenia działania. Tytułowe liczby to 44 kartoniki oznaczone 0-10.

Jednocześnie grać może 1-4 osób w wieku od 4 lat. Zabawa trwa 20-40 minut. Ćwiczymy na liczbach i cyfrach do 20 zł – najdroższe produkty w sklepie (kajak i rower). Asortyment z półek młodzi giercownicy kojarzą z codziennego życia. Rysunki są kolorowe, wyglądają dziecinnie, są jednak szczegółowe i wyraźne.

Każdy z graczy losuje po dwie cyfry (można też trafić na liczbę) i wykonuje sumowanie lub odejmowanie, aby wyszedł wynik widoczny na zawieszce przy produkcie, który chcemy zakupić. Następnie wyszukujemy żeton z jego wizerunkiem, przy kolejnej transakcji będzie już niedostępny dla innych klientów sklepu. Jeśli po wykonaniu działania, nie ma już za ladą produktów w danej cenie, tracimy kolejkę. Zużyte kartoniki cyfr oddajemy, a potem losujemy nowe, z których układany kolejne równości. Wygrywa osoba, który na koniec gry będzie miała największe zakupy – najliczniejszą ilość produktów w żetonach.

Gra jest bardzo życiowa. Możemy uczyć dzieci nie tylko obliczeń związanych z zapłatą za produkt, ale również zaprezentować cały proces związany z zakupami w sklepie – możemy pokazać dziecku właściwe zachowania, przećwiczyć rozmowę z ekspedientką, itp.

Wadą gry jest jakość planszy – wykonana została ze zwykłego, cienkiego papieru. Trzeba bardzo pilnować, żeby gracze jej nie pogięli lub nie zalali. Tu gra jest jednak tylko dodatkiem do książeczki z ćwiczeniami, nie na odwrót.

Nasz mini-podręcznik ma 34 strony i zawiera 30 zadań. Odpowiadamy na rozmaite pytania związane z liczeniem – wiek, liczbę liter w imieniu i nazwisku, liczbę domowników, rodzeństwa, pokoi w domu. Uczymy się symboliki cyfr łącząc je z konkretnymi przedmiotami na obrazkach. Trenujemy czytanie na głos działań matematycznych oraz zapisujemy kolejne. Porównujemy rzędy wielkości. Kolorujemy obrazki oraz dorysowujemy elementy. Znajdujemy ukryte w rysunkach cyfry. Zamieniamy rysunki na działania. Łączymy punkty w odpowiedniej kolejności dokańczając rysunek. Tworzymy komiks z obrazków sortowanych w odpowiedniej kolejności. Na koniec zdobywamy Dyplom dla Mistrza Liczb!

„Bawię się. Liczby” utrwala znajomość liczb, pomaga w nauce prostego dodawania i odejmowania, uczy przez zabawę. Produkt został wyprodukowany w Polsce, co bardzo cieszy.

Młody Giercownik przepada za wyszukiwaniem pasujących do siebie identycznych wizerunków. Kiedy wspólnie wykonywaliśmy działania, córka zawsze potrafiła znaleźć odpowiednie żetony produktów i robiła to z wielką satysfakcją. Do obliczeń potrzebni byli oczywiście rodzice, których obserwowała z zainteresowaniem.

Produkt przydatny dla każdego przedszkolaka, żeby trenować liczenie w domu, w trakcie rodzinnej zabawy. Polecamy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa Sp. z o.o.

Film: „Bawię się. Liczby” – unboxing

Film: „Bawię się. Liczby” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!