Recenzja gry karcianej Czarna Liczba Kids

Ostatnio zorientowaliśmy się, że opisujemy coraz więcej pozycji edukacyjnych. Gry znakomicie nadają się do nauki matematyki, języka polskiego i obcego, ale również geografii i przyrody lub biologii. Perspektywy pojawiające się przed dziećmi są zresztą bardzo obiecujące, ponieważ wydawcy już dostrzegają, że przyszłość kształcenia silnie związana jest z zabawą, a uczniowie do rozrywki garną się jak pszczółki do miodu.

Dzisiaj zaprezentujemy wam zestaw edukacyjnych gier matematycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Produkt wydaje Pomorskie Centrum Diagnozy, Terapii i Edukacji Matematycznej Promathematica. Na wstępie warto przedstawić, jaka jednostka kryje się pod tą długą nazwą.

Promathematica na swojej stronie internetowej informuje, że oferuje nowoczesne, specjalistyczne narzędzia diagnostyczne oraz pomoce terapeutyczne z zakresu matematyki przeznaczone do wykorzystania w Poradniach Psychologiczno – Pedagogicznych, szkołach, placówkach specjalnych i integracyjnych. Promathematica nie tylko wydaje gry, ale prowadzi działalność związaną z organizacją szkoleń, warsztatów oraz konferencji skierowanych do dyrektorów placówek oświatowych, psychologów, pedagogów, nauczycieli matematyki, terapeutów pedagogicznych i innych specjalistów zainteresowanych diagnozą, terapią i edukacją matematyczną dzieci i młodzieży. Prowadzi je w oparciu o europejskie standardy badawcze i kryteria diagnostyczne, a programy szkoleń uwzględniają regulacje dotyczące organizacji kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz organizacji i udzielania im pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Wykładowcami są psychologowie kliniczni, neuropsychologowie, pedagodzy, terapeuci, lekarze i matematycy specjalizujący się od wielu lat w badaniu przyczyn trudności i niepowodzeń w uczeniu się matematyki.

Gra karciana „Czarna Liczba Kids” przeznaczona jest dla 2-5 dzieci w wieku od 4 lat. Pozwala sprawdzić swoją wiedzę matematyczną, przećwiczyć liczenie i utrwalić znajomość cyfr arabskich. Łączy zabawę z nauką. Rozwija umiejętności matematyczne, wspomaga efektywne uczenie się, poprawia pamięć, koncentrację uwagi, logiczne myślenie oraz spostrzegawczość. W szybki sposób uczy dodawania i odejmowania, a także pokonywania trudności i rywalizacji.

W opakowaniu znajdziemy 4 talie kart w różnych kolorach, po 25 szt. każda oraz instrukcję. Celem praktycznym wynikającym z zabawy jest sprawne przeliczanie, klasyfikowanie i liczenie oraz poprawa koncentracji uwagi i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Gra to klasyczny „Piotruś” w kilku wersjach matematycznych. W żółtej talii pary tworzą cyfry arabskie i odpowiadająca im ilość oczek na kostkach do gry. W czerwonej talii są to cyfry arabskie oraz ilość palców dłoni. Talia niebieska łączy cyfry arabskie z odpowiednią ilością zwierząt. Talia zielona to wyższy poziom skomplikowania – działanie arytmetyczne oraz jego wynik.

Autorka gry jest pedagogiem i specjalistą terapii matematycznej, współpracuje z ośrodkami kształcenia, aktywnie działa na rzecz dzieci z dyskalkulią.

Kolorowe karty są wystarczająco twarde, standardowej wielkości. Uśmiechnięte cyfry wyglądają sympatycznie. Liczenie na paluszkach młodsze dzieci kojarzą z codziennej praktyki. Karty z działaniami i wynikami można połączyć w pary również na podstawie tła. Cyfry, które łączymy ze zwierzętami, mają wspólne, charakterystyczne cechy wyglądu.

„Czarna Liczba Kids” jest grą bardzo przydatną w domowej edukacji. Zabawa jest przyjemna i nie zniechęca dziecka. Ze słabych stron produktu, należy wymienić opakowanie – jedno z tych, które wydaje się, że prędko się zniszczy. Relacja ceny do jakości jest jednak więcej niż zadowalająca.

Polecamy ten produkt, ponieważ sprawia, że nauka matematyki staje się atrakcyjną zabawą dla dziecka i dla rodzica.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Pomorskiemu Centrum Diagnozy, Terapii i Edukacji Matematycznej Promathematica

Film: „Czarna Liczba Kids” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!