Recenzja Oszałamiającej Magii Wydania Szmaragdowego

Na dobrych produktach magicznych zawsze jest gdzieś adnotacja, że „sztuczki zostały opisane za zgodą naszego zespołu magików”. Jest to ważne, ponieważ iluzja ciągle jeszcze jest tematem tabu – wiedzą tajemną, którą posiadają nieliczni, żeby zachwycać się pokazami mogły miliony.

Projektantem i wytwórcą „Oszałamiającej Magii. Wydania Szmaragdowego” jest Hanky Panky, która od ponad pół wieku produkuje zestawy magiczne dla dzieci. Firma jest pionierem w dziedzinie zestawów małego magika, a wielu profesjonalnych iluzjonistów zgłębianie magii rozpoczynało w dzieciństwie właśnie od ich produktów. Zaznaczyć należy, że są oni partnerem FISM, czyli Światowej Federacji Stowarzyszeń Iluzjonistycznych, która reprezentuje ponad 50 tysięcy iluzjonistów z 40 krajów. Federacja ma na celu m.in. rozwój poziomu sztuczek, ich promowanie, zachęcanie do współpracy i wymiany wiedzy, a także organizowanie Mistrzostw Świata Iluzji. Tradycja i partnerzy zobowiązują, jaki jest więc produkt?

Rozpoczniemy od tego, że iluzja mocno uzależniona jest od detali – tu każdy szczegół i gest jest ważny! Znaczenie mają wszystkie uniesienia, przekręcenia tuby czy zakrycie w pewnym momencie wybranego miejsca przed oczami publiczności. Polecamy przed każdą sztuczką obejrzeć film z dołączonego kompaktu, ponieważ magik pokazuje nam jak się zachowywać i jak prezentować gadżety widowni. Nie znając metod scenicznych możemy popsuć sobie i innym zabawę. Przydadzą się również słynne koszule z długimi rękawami i szerokimi mankietami, jak to zwykle u magików bywa.

W pudełku doszukaliśmy się: wazy do sztuczek z płynami, tuby do tricków z kostkami, samych sześcianów w różnych kolorach, trzech obręczy, magicznego jajka, różdżki i sznurka, magicznego pudełeczka na monety i gwoździ do ich przebijania, wreszcie karty, bo co to za iluzjonista bez klasycznej talii. Instrukcja i płyta kompaktowa zamykają komplet. Wszystko znajduje swoje miejsce w wygodnej wyprasce i nie biega po opakowaniu.

Instrukcja i multimedia znakomicie się dopełniają. Zdjęcia są czarno-białe, ale ujęcia ukazują działania krok po kroku, opis jest znakomitym uzupełnieniem, a część trudniejszych sztuczek pokazana na video wyjaśnia wszelkie niejasności.

Co możemy zatem pokazać?

Znikające w tubie i zmieniające kolory kostki. Rozpływające się w powietrzu i zmieniające barwę obręcze. Lewitujące w powietrzu jajko. Wazę w magiczny sposób produkującą wodę. Różdżkę, której rozmiary są pojęciem względnym. Kartę, która może być wieloma innymi. Sznurek do pokazów z nawlekaniem obręczy i rozmaitymi typami węzłów. Skrytka na monety, które przebijamy, a pozostają nieuszkodzone. To tylko część sztuczek. Każdą z nich możemy wykonać w wielu wariantach. Do wykonania części z nich będą nam potrzebne przedmioty codziennego użytku, niektóre wcześniej specjalnie przygotowane do pokazu.

Igła, wykałaczka, kostki cukru, kubek z kawą, prawdziwe jajko, pomarańcza i jabłko, łyżeczki, banknot, spinacze, kredki, cieniutkie żyłki wędkarskie, moneta – wszystkie one będą wykorzystywane w wybranych trickach, a ich brak w opakowaniu raczej nie jest problematyczny. Najważniejsza jest nauka przygotowania pokazu i porady dla iluzjonisty, które to z pewnością wynosimy z tego produktu!

Największe wrażenie w zestawie sprawia waza – spora, najbardziej masywna, ładna i pomysłowa. Magiczna tuba i kostki są z tektury i początkowo wydają się nietrwałe, natomiast kiedy nauczymy się ich obsługi, pokazy z jej wykorzystaniem są najbardziej interesujące dla widza. Najprostsze w użyciu jest pudełko na monety i gwoździe, praktycznie od razu gotowe do użycia. Najbardziej zręczni musimy być z kartą i obręczami, ponieważ łatwo można je przejrzeć, a pomimo swojej prostoty mocno oddziałują na widza. Najmniej do gustu przypadła nam różdżka, natomiast zestaw bez niej wydaje się niepełny. Najdłużej trenowaliśmy ze sznurkiem, ponieważ każdy węzeł i kolejność przekładania końcówek linki mają tu znaczenie. Z jajkiem w kolei musimy obchodzić się bardzo ostrożnie – tu duże znaczenie ma kąt patrzenia widza oraz układanie dłoni i palców iluzjonisty.

Zestaw jest fenomenalny, nie oszałamiający! Oszałamiają i wprawiają w osłupienie dopiero pokazy z jego wykorzystaniem. Kilka pierwszych sztuczek, które nie wymagały dłuższych treningów pokazaliśmy córce od ręki, była bardzo zadowolona i sama próbowała przez kolejne dni. Niektóre wymagały od nas poświęcenia wolnego czasu, wielu jeszcze nie wykonaliśmy, bo nie było kiedy. Jeśli chcecie być zadowoleni, musicie powtarzać sztuczki, żeby ruchy były płynne. Jest to produkt, który pochłonie was na długie tygodnie, a nawet miesiące, jeśli tylko będziecie cierpliwie pracować nad techniką i umiejętnościami. Genialne narzędzia już macie, teraz wszystko w waszych zręcznych rękach, dłoniach, palcach…

Sztuczek wam nie przedstawimy – niektórych nie potrafimy jeszcze wykonać na tyle profesjonalnie, żeby odważyć się na pokazy on-line, a te prostsze – bazujące bardziej na ekwipunku niż wprawie magika, pozbawią was przyjemności z samodzielnego odkrywania potencjału tego produktu, a jest on naprawdę duży. Bardzo polecamy, bo mocno pochłania dzieci!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy firmie Cartamundi.

Film: „Oszałamiająca Magia. Wydanie Szmaragdowe” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!