Recenzja gry planszowej Poznaję człowieka

O grach tego wydawnictwa pisaliśmy już wielokrotnie, ale chyba jeszcze ani razu nie zachwalaliśmy ich oznakowania na pudełku, a od nich warto się uczyć. Wydaje nam się, że są to najlepiej zaprezentowane i najbardziej czytelne podstawowe dane na opakowaniach gier, jakie otrzymujemy! Bierzemy takie oto „Poznaję człowieka” i od razu w oczy rzuca się 6 dość sporych pól, w których napisano: wiek 7+, książka, gra edukacyjna, 2-4 graczy, 20-40 minut, plansza, 50 kart, 5 pionków, kostka. Genialny wstępniak, bo od razu jesteśmy zorientowani w charakterystyce produktu i nie kupujemy przysłowiowego kota w worku. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że tu skrócony zapis jest niezmiernie ważny, bo wydawca oferuje nam więcej niż tylko grę.

Kiedy otwieramy produkty od „Zielonej Sowy” zawsze zastanawiamy się, co tym razem będzie lepsze: podręcznik z ćwiczeniami czy gra planszowa? Z funkcjonowaniem ciała człowieka związanych jest tyle interesujących faktów, a dodatkowo tak wiele fajnych ilustracji można zaprezentować na stronach, że pierwsze skrzypce dzisiaj gra książeczka. Najpierw jednak o grze, gdyż Młody Giercownik zobowiązuje do tej właśnie kolejności.

Poruszamy się po całkiem mocnej planszy, na której ukazano podstawowy osprzęt początkującego lekarza oraz cztery równoległe rzędy pół przypominające bieżnię z torami dla sportowców. Nie jest to może bardzo śliczne, ale na pewno przejrzyste i logicznie ułożone. Staramy się jak najszybciej dotrzeć do mety, co ułatwiają lub utrudniają losowe karty doktor Igiełki z poleceniami ruchu.

Każdy z nas otrzymuje po 3 karty, które zagrywamy na siebie lub na przeciwnika. Po wyrzuceniu karty dzieci zapoznają się z jej opisem, który w bardzo komunikatywny sposób przedstawia poszczególne zagadnienia zawierające się w omawianej tematyce. Nie możemy cofnąć się dalej niż za pole startowe, po zużyciu kart tasujemy je i dalej dobieramy tyle, żeby zawsze mieć w ręce 3 sztuki. Bardzo prosta, wręcz banana rozgrywka z dużym walorem edukacyjnym w postaci informacji pochodzących z kart. Całkiem spoko.

Książka jest fantastyczna! Najlepsza z dotychczasowych tego wydawcy, które mieliśmy okazję testować! Mamy tu wiele znakomitych ilustracji i mądrych stwierdzeń, porad i ciekawostek odnośnie nas samych. Nam dorosłym bardzo przyjemnie się to wszystko czyta, a dziecko jest zafascynowane ilustracjami i o każdą rzecz pyta z wielką ekscytacją. Zadania są przemyślane, przygotowane z pomysłem i zaprezentowane z należytą starannością. Córka opisuje obrazki, ogląda układy ciała – system krwionośny, mięśniowy i narządy wewnętrzne, naczyniowy i analogicznie rysuje siebie! Wyczuwając pod skórą własne żebra dorysowuje je na obrazku – super! Ilustracje zachęcają też do aktywności, do naśladownictwa wybranych ćwiczeń i trenowania gimnastyki. Kolorujemy postaci o różnej karnacji i innych cechach typowych dla danej rasy. Kończymy zdania lub wykreślamy błędne. Cudownym pomysłem jest wprowadzenie do podręcznika wytycznych, jak przeprowadzić własny domowy eksperyment! Jest też wykreślanie na rysunkach, wypisywanie smakołyków – tych zdrowych. Nie mogło zabraknąć labiryntu oraz krzyżówki. Wyszukiwanie różnic na obrazkach przedstawiających wizytę mamy w ciąży na USG jest nauką odpowiedzialności również dla rodziców. Łączenie w pary odpowiednich narządów odczuwania z typem zmysłu to dobra próba zaproszenia dziecka do poznawania świata również przez inne formy kontaktu niż tylko wzrok. Budowa oka pokazana na dużym schemacie z poleceniem uzupełnienia też jest fajnym doświadczeniem – można podać dziecku lusterko, żeby pracowało w oparciu o własne oko. Bardzo kreatywne, szalenie nam się podobające – rysowanie najdziwniejszego ze snów, spróbujcie sami! Wytropienie we własnej jamie ustnej lub rodzica, wybranego zęba to wyzwanie dla dziecka i jest po prostu cool!

Bardzo nas cieszy, że wydawca wprowadził domowe eksperymenty, dzięki temu książka jest jeszcze bardziej interesująca i wykracza poza typowy podręcznik czy zbiór zadań dla dzieci. Mamy nadzieję, że w kolejnych produktach będzie jeszcze więcej pomysłów na stworzenie własnego laboratorium. Uważamy, że jest to jeden z najlepszych zestawów od „Zielonej Sowy”. Warto!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa Sp. z o.o.

Film: Poznaję człowieka – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!