Recenzja Oszałamiający Magiczny Kapelusz

Jakiś czas temu opisywaliśmy całkiem interesujący komplet precjozów dla iluzjonisty marki Hanky Panky. Tym razem przedstawiamy ich najsłynniejszy produkt, którym chwalą się chociażby w instrukcjach do pozostałych małych magików będących w ich ofercie. I zawsze jest o nim mowa, kiedy opowiadają o najważniejszych momentach w historii firmy i największych osiągnięciach swych projektantów od tajemniczych artefaktów. Oni właśnie jako pierwsi na rynku już w 1964 roku zaprojektowali i wyprodukowali ten słynny Magiczny Kapelusz, ze specjalną ukrytą komorą i pluszowym królikiem, żeby dzieci, tak jak „prawdziwi magicy”, mogły wyciągać szaraczka z kapelusza.

„Oszałamiający Magiczny Kapelusz” to jednak nie tylko czarny cylinder – znajdziemy tu jeszcze magiczną tubę, króliczki, okrągły dysk, pojemnik na monety, karty w kształcie banana, sztuczny kciuk, magiczne karty prawie-klasyczne, naparstki, zaczarowane kulki, łączące się pierścienie, a także jak we wcześniej opisywanym zestawie: cudowną unoszącą się tubę z kostkami, linkę, pierścienie Ellis, magiczną różdżkę.

Nie będziemy opisywali przedmiotów, które powtarzają się w mniejszym zestawie, a uzupełnimy informacje o nowe oszałamiające artefakty. Sztuczek nie mamy szans tu przedstawić, bo jest ich aż 150! I ta ich ilość robi właśnie największe wrażenie. Instrukcja to doprawdy kompendium wiedzy ezoterycznej.

Najprościej jest zacząć od zakrzywionych kart – niesamowite złudzenie optyczne sprawia, że na naszych oczach zmieniają one swoją długość w zależności od kolejności ich ułożenia względem siebie. Łączące się pierścienie są dobrze wykonane – jeden jest przerwany, ale tak umiejętnie, że trudno rozpoznać nawet z bliska miejsce przecięcia, to on staje się środkowym ogniwem łańcucha. Karty magiczne – tym razem nie jedna, ale 4 sztuki: każda inna, wszystkie oryginalne i niesamowite zarazem, z takim kompletem można już wyczyniać prawdziwe cuda – wielki blef! Magiczne kule przypominają nam trick z pierścieniami Ellis, natomiast tutaj używamy wypukłych sfer, które trudniej trzyma się w dłoni, ale wyglądają bardziej efektownie. Dysk to kolejna forma iluzji optycznej, wystarczy nim zakręcić. Magiczna tuba jest prostszą odmiana tej większej wieży, którą mogliście poznać ostatnio – nie robi aż takiego wrażenia jak jej wyższa siostra, ale jest łatwiejsza w obsłudze i wymaga mniejszych zdolności manipulacji palcami i dłońmi. Pojemnik na monety jest tym razem pozbawiony gwoździ do jego przebijania – naszym zdaniem prezentuje się odrobinę słabiej, ale jego działanie również jest odmienne. Króliki wykonane są z gąbki, można je wyprać kiedy się zabrudzą, wyglądają na typowo dziecinne, ale pomimo tego są urocze. Odrobinę makabryczny może wydawać się sztuczny kciuk, ale nam bardzo przypadł do gustu. Bardziej nadaje się do imitacji nieopalonej skóry lub jasnej karnacji, ale w większości tricków jest chowany we wnętrzu dłoni więc odcień barwy ma drugorzędne znaczenie. Efekt nienaturalności jest wtedy, naprawdę zminimalizowany. No i jest wreszcie kapelusz…

Zawiera najwięcej miejsca w pudle – znakomicie wykonany, chociaż plastikowy, to wygodnie leżący na głowie. Klapka do sekretnego schowka jest zakryta, a jej „zawias” zaklejony czarną taśmą. Jeśli będziemy w pełnym świetle pokazywali wnętrze cylindra, to widownia zorientuje się, że coś jest nie tak. Natomiast ukazanie jego dna w półmrocznej scenerii nada sztuce oprawę tajemniczości, a ukryje elementy mogące zdradzić tajniki naszego działania.
Wszelkie informacje, jak pozować przed publiką i jaką dynamikę ciała stosować, ukazują podobnie jak uprzednio, znakomite filmy nagrane na płycie kompaktowej.

Większość sztuczek opanować można w kilka minut, aby jednak doprowadzić je do perfekcji i stworzyć iluzję nadnaturalności zjawisk i zaczarowanych rekwizytów, potrzeba czasu i cierpliwych ćwiczeń. No chyba, że mamy wrodzony talent, czego oczywiście wszystkim życzymy. My już zaczynamy powtarzanie, aby zdumiewać i zadziwiać członków rodziny i znajomych. Hokus-pokus!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Cartamundi.

Film: Oszałamiający Magiczny Kapelusz – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!