Recenzja gry karcianej Psy rasowe

Jestem zwolennikiem psów – jednym z tych, o których mówią „stary psiarz”. Kiedy wydawca dostarczył nam grę „Psy rasowe” ucieszyła nas, bo myślimy właśnie o wyborze czworonożnego przyjaciela dla Młodego Giercownika. Tutaj mamy na kartach szeroki przegląd i specyfikację określonych ras, może nie wszystkich, ale bardzo wielu, dzięki czemu na pewno będzie nam łatwiej dokonać wyboru. A teraz o samej grze.

Produkt dla graczy od 7 roku życia, czyli idealny dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Czas gry zajmuje nam ok. kwadransa. Bawi się jednocześnie 2-4 osób. W miło wyściełanym wnętrzu niewielkiego pudełka znajdziemy 50 kart z sylwetkami psów różnych ras oraz instrukcję do gry.

Na rewersie widzimy rodzinny portret czworonożnych bohaterów gry, a na drugiej stronie karty: nazwę psa i kraj jego pochodzenia, zdjęcie, punkty prestiżu, dane numeryczne – wysokości i wagi z podziałem na psa i sukę, wiek, czas spacerów, koszt utrzymania. Ostatnie dwie informacje są najbardziej interesujące, ponieważ mówią nam ile czasu musimy poświęcić dla pieska i jaki wydatek nas czeka, oczywiście poza początkowym zakupem zwierzaka.

Przy udziale tej interesującej, familijnej gry możemy stać się wirtualnymi hodowcami kudłatych championów. Celem jest zebranie jak największej ilości punktów prestiżu dzięki hodowanym przez nas i wystawianym w konkursach psom.

Rozdzielamy karty pomiędzy graczy tworząc osobne stosy. Odkrywamy kartę z wierzchu każdego z nich. Tura gracza dzieli się na etap poszukiwania odpowiedniego psa oraz jego wystawienie bądź rezygnację z udziału w konkursie.

Zagrywamy kartę na stół do puli ogólnej, akcentując wybraną cechę pupila – minimalną lub maksymalną, np. „bernardyn – pies waży aż 100 kg”. Pozostali gracze dokładają swoje karty do puli – te z wierzchu stosów. Kiedy zwyciężymy, to albo zbieramy karty i wystawiamy psa na konkurs, albo kontynuujemy ich dodawanie do puli. Jeśli zdecydujemy się na promowanie naszego pieska i walkę o nagrody, to liczba zdobytych kart powinna pokrywać jego punkty prestiżu. Kartę kładziemy po lewej stronie i zagrywamy kolejną ze stosu na daną cechę, jeśli wygramy, karta z psem konkursowym wędruje na prawą stronę, a miejsce na podium staje się faktem i zdobywamy punkty za championa. W każdym momencie możemy mieć jednego championa, ale otrzymuje on dodatkowe noty za liczbę wcześniejszych piesków, które nimi były – jest to nasze doświadczenie jako hodowcy. Podliczając wyniki – gracz, który jako ostatni zachował karty w talii dodaje sobie za to jeszcze 2 punkty nagrody.

Młody Giercownik przeglądał wszystkie pieski. Córka jeszcze z nami nie grała, ale triumfalnie oświadczyła, że „Shih Tzu z Tybetu, rządzi – jest królem i go kocham” i jak tu się nie wzruszyć takim słowom dziecka?

Zabawa jest też dobrym momentem, żeby porozmawiać z dzieckiem o tresurze pieska i odpowiedzialności za niego, że posiadanie zwierzątka, to nie tylko radość, ale i obowiązki!

Gra jest stosunkowo łatwa i przyjemna, a kudłaci przyjaciele zachwycają. Jakości nie mamy nic do zarzucenia. Produkt nie ma dużych rozmiarów, zatem można go śmiało wziąć do plecaka w plener. Informacje, ile każdy z piesków potrzebuje czasu na wybieganie się oraz szacunkowe koszty utrzymania w miesiącu pomogą zaplanować zakup, który pomimo fajnej zabawy, z pewnością będzie was kiedyś czekał, bo w końcu pies to najlepszy przyjaciel człowieka i najwierniejszy…

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy firmie 9 Planet.

Film: „Psy rasowe” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!