Recenzja gry karcianej Star Wars Rebels

„Gwiezdne wojny” bawią już trzecie pokolenie widzów i graczy, a z pewnością będą kolejne, bo to bardzo dobry marketingowy produkt i świetna rozrywka. Nas cieszy, że opisywana dzisiaj gra karciana ze świata „Star wars” została stworzona przez fanów, ponieważ pasjonaci nie dadzą skrzywdzić swojego ukochanego cyklu.

Produkt pochodzi z serii Shuffle, która charakteryzuje się łatwością przechowywania i przenoszenia. Czas trwania gry oscyluje wokół max. 15 minut, przeznaczony jest dla 2 lub 4 osób od 7 roku życia – mniej tez można! W opakowaniu znajdziemy instrukcję i oczywiście karty, do gry standardowej i zaawansowanej, w sumie: 20 kart rebeliantów, 20 kart postaci Imperium, 16 dwustronnych kart terytorium, a do wersji rozszerzonej – dodatkowe 12 kart postaci oraz 20 kart mocy.

„Imperium poluje na rebeliantów, którzy ukrywają się na całej planecie Lothal.” Celem gry jest podbicie 4 terytoriów i przejęcie nad nimi kontroli poprzez wygrywanie bitew. Jest to modyfikacja klasycznej karcianej wojny.

Najpierw wybieramy, którą ze stron konfliktu będziemy grać. Następnie tasujemy karty postaci i tworzymy stos rebeliantów oraz ich rezerwę. Identycznie postępujemy dla Imperium. Z osobnego stosu kart wyciągamy dwie pierwsze karty terytorium, o które będziemy toczyli boje. Na kartach postaci znajdują się symbole, które musimy dopasować do tych z karty terytorium. Jeśli wszystkie są identyczne, to bohater atakuje pełnią swojej mocy – duży numer z karty. Jeśli tylko część oznaczeń się zgadza, to patrzymy na mniejszy numer na karcie. O każde terytorium możemy walczyć jedną lub dwoma postaciami sumując wyniki gracza i porównując z rywalem. Cały proces powtarza się dla kolejnej karty terytorium. Kto pierwszy kontroluje cztery ziemie, ten wygrywa grę.

W grze dla 4 osób gramy w zespołach. Do gry wchodzą dodatkowe karty mocy, które modyfikują naszą siłę w zależności od tego, którą stroną konfliktu gramy i jaką konkretną postacią walczymy. Jednym mogą pomóc, innym zaszkodzą – taki los.

Karty są dobrej jakości, posiadają bajkowe grafiki. Nie urzekają, ale też nie rozczarowują – standardowe, niezłe karty ze świata „Gwiezdnych wojen” i w sumie tyle o nich. Prosta mechanika gry pozwala wprowadzać do zabawy już młodych giercowników, zatem zachęcamy, tym bardziej, że to wspaniałe uniwersum, a wielkie planszowe gry „Star wars” też czekają na szczęśliwych nabywców.

Fajna gra na dobry początek, żeby polubić klimat opowieści, a dla miłośników cyklu kolejny przyjemny gadżet. Niech moc będzie z wami!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Cartamundi

Film: „Star wars Rebels” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!