Recenzja gry karcianej Tik Tak Bum

Ciekawe czy pamiętacie jeszcze, jak dawniej na lekcjach grywaliśmy w państwa- miasta? Wymyślało się rzekę, kraj czy stolicę na daną literę, szare komórki aż dymiły z wysiłku. Gry słowne są bardzo fajne, ponieważ nie zajmują wiele czasu, a ćwiczą umysł. Polecamy je nie tylko młodym, których bawią i uczą, ale także wszystkim seniorom, których skłaniają do powtarzania nabytej wiedzy. Akurat ta pozycja ze względu na genialny gadżet, który mocno dynamizuje rozgrywkę, rozbawi również ekipę z mniejszym bagażem doświadczeń, idealnie rozkręcając każdą imprezę.

„Tik Tak Bum” przez córkę zwany „Tik Tak Bomba” to pokazowa gra towarzyska od wydawnictwa Piatnik. Opisywany przez nas produkt jest najnowszą wersją gry, a my bardzo się cieszymy, że staliśmy się jej pierwszymi recenzentami w odnowionej szacie graficznej i z nowymi kartami. Produkt sprzedawany jest od blisko dekady i chociaż życie współczesnych gier jest krótkie, ta cały czas cieszy się niegasnącą popularnością.

Tutaj mamy pewną modyfikację, przypomnianej we wstępie, dziecinnej zabawy sprzed lat. Używając odpowiedniego połączenia liter musimy ułożyć kompletny wyraz. Na której pozycji znajdą się w nim znaki wylosowane z karty uzależnione jest od kostki, opcje do wyboru to: początek, miejsce dowolne, zakaz wstawienia na końcu. Nie zawsze jest to sylaba, a ilość liter może się wahać od 2 do 4.

Gra przeznaczona jest dla osób w wieku powyżej 12 lat, kiedy gramy w grupie śmiało startować mogą i młodsze dzieci. Uczestniczyć w rozgrywce może 2-12 osób, chociaż na upartego nawet i więcej. Trwa ona ok. 30 minut.

Nowa odsłona produktu to kilka zasadniczych różnic. Polegają one przede wszystkim na dodaniu drugiej talii kart i odświeżeniu – zaznaczyć należy, że poprawieniu – ich oprawy wizualnej. Harmonia barw bardzo nam się podoba. Karty do kontrastowe zestawienie czerni z bielą, a czarna kostka rewelacyjne mieni się złotymi symbolami. Sama bomba wygodnie leży w dłoni, a wystający knot kusi, żeby go zapalić. Czas tykania nie jest stały – czasem jest to aż minuta, ale może być zaledwie 10 sekund, co silnie podnosi ciśnienie krwi i przyspiesza bicie serca – szczególnie kiedy osoba będąca przed nami „ukradnie” nasze hasło. Ogólnie rzecz ujmując, gra wygląda bardzo elegancko.

Tworzymy stos do danej rozgrywki składający się z 13 kart. Gracze kolejno podają wyrazy zawierające odpowiednie litery we wskazanym przez kostkę miejscu. Kiedy odpowiedzą poprawnie, pozbywają się bomby oddając ją następnym w kolejce. W momencie, gdy bomba wybucha, otrzymujemy kartę na własność i losujemy nową, przy okazji przerzucając kostkę wyznaczającą położenie liter. Wygrywa osoba, która pod koniec gry posiada najmniejszą liczbę kart.

Świetnie, że są nowe karty. Podwójna ich ilość w tali to zwiększona różnorodność haseł, nad którymi musimy się zastanawiać. Świeży stos znacząco wydłuża żywotność produktu.

Mody Giercownik był zafascynowany bombą do tego stopnia, że nieustannie ją włączał. Ciągłe tykanie zegara po pewnym czasie zaczęło nam ciążyć – jednak dziecko musiało się nasłuchać i naklikać do oporu, bo miarowy odgłos silnie hipnotyzuje, potem było już bardzo dobrze. Podczas gry każdy z obawą oczekiwał wielkiego wybuchu i ten towarzyszący zabawie niepokój jest mocno emocjonujący! Wybuchowa zabawka, której musimy się za wszelką cenę pozbyć podnosi napięcie, co mocno porusza graczy. Piekielnie dobra gra towarzyska!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy firmie Piatnik.

Film: Tik Tak Bum – unboxing

Film: Tik Tak Bum – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!