Recenzja gry karcianej Znaj Znak Sport

To nie pierwsze nasze spotkanie ze „Znaj znak” – edukacyjną odmianą słynnego „Dobble” dla wszystkich zainteresowanych historią – tym razem polskiego sportu lat 1918-1945.

Gra jest dużo bardziej interesująca niż jej okrągły pierwowzór, ponieważ poza tytułowymi znakami mamy na odwrocie każdej z kart wartościowe opisy wyjaśniające ukazane symbole. Nie są one zresztą dziecinne i bezwartościowe, a rozwijają umysły grających i poszerzają bazę wiedzy o sporcie i historii. Bajkową oprawą może nie oczarują najmłodszych, ale skoro produkt dedykowany jest dla dzieci od 10 roku życia, u których potrzeby zaczynają wykraczać poza rzucający się w oczy wygląd i „smak” – gra z pewnością spełni oczekiwania użytkowników. Warto jeszcze zaznaczyć, że czas gry to ok. 10 minut, a uczestniczyć w zabawie może aż 8 osób.

W niewielkim pudełeczku mieszczą się 63 karty. Ustępują one pola odnośnie jakości wykonania tym z wersji podstawowej produktu – są mniejsze i cieńsze. Rozmiarami i grubością papieru upodabniają się do poziomu tych z „Dobble”. Na kartach znajdziemy nie tylko odznaki i herby rozmaitych instytucji sportowych, ale również, co jest nawet bardziej interesujące – sylwetki postaci zasłużonych dla krajowego sportu z ich krótkimi notami biograficznymi. Polscy bohaterzy wielu dyscyplin, którzy niejednokrotnie polegli podczas okupacji i wojny –zasługujący na naszą pamięć i uznanie oraz szacunek należny autorytetom.

Sport jest bardzo wdzięcznym tematem gry historycznej, a na lekcjach historii zazwyczaj nie jest omawiany. Z kolei na zajęciach z wychowania fizycznego nazbyt często pomija się teorię, zajmując się przede wszystkim trenowaniem młodych sportowców.

Nie będziemy powtarzali wam reguł opisujących przebieg samej gry, o których możecie przeczytać u nas w recenzji „Znaj znak” lub chociażby fragmentarycznie przy „Dobble”. Pragniemy jednak zagwarantować, że zmniejszenie kart nie wpłynęło negatywnie na formę zabawy – rozgrywka jest teraz nawet wygodniejsza, bo takie karty są przyjemniejsze w manipulacji nimi, nie zapominając tym bardziej o możliwościach ich przenoszenia w różne miejsca. „Znaj znak. Sport” jest odrobinę słabszą pomocą dydaktyczną, stał się jednak bardziej praktyczny w zabawie.

Wspaniały produkt dla wszystkich miłośników sportu oraz historii, ale także dla rodziców, pragnących wychowywać Młodych Giercowników w duchu patriotyzmu i szacunku dla wybitnych postaci – polityków można oceniać różnie, a sportowców docenia się zawsze: za ich osiągnięcia i wielki wkład osobisty, za rywalizację o medale i przekraczanie własnych granic, a przede wszystkim za czystą grę! Super!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Instytutowi Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Film: „Znaj znak. Sport” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Epideixis, FOXGAMES, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!