Recenzja gry planszowej Tappi

Naszą dzisiejszą historię zacząć powinniśmy od przedstawienia Tappiego – to sympatyczny wiking, który miewa szalone przygody i pomaga przyjaciołom z Szepczącego Lasu. Powstała już cała seria książek, które świetnie przyjęły się na rynku literatury dedykowanej dla najmłodszych czytelników. Warto zauważyć, że jest wśród nich bardzo interesująca pozycja, w której to dzieci stają się współautorami książeczki wybierając, jak postąpi bohater i do którego z rozdziałów przejdziemy w następnej kolejności. Dla nas bomba!

Jeśli dziecko ma książeczki i zna postaci to grę po prostu wypada mieć, bo fabuła ożywa wtedy na naszych oczach, a my uczestnicząc w niej – rozwiązując zagadki, wykonując różne zadania i przechadzając się po planszy, stajemy się integralną częścią uniwersum serdecznego brodacza, co sprawia ogromną radość.

Jeśli książek nie znacie, jest to dobry moment, żeby zakupić grę – a w sumie dwie, oraz bajki w jednym zestawie. W przypadku, gdyby któraś z części kompletu się nie spodoba, zawsze pozostaje reszta, która może przypaść do gustu. Warto zatem spróbować!

W opakowaniu znajdziemy całkiem niezłej jakości, mocno błyszczące karty z pięknymi ilustracjami pochodzącymi z bajek. Planszę, która jest twarda i gruba, a do tego ładna. Kostkę do gry, podstawki pod postaci. Żetony do osobnej gry w memory. Nie mogło zabraknąć oczywiście książeczki!

Produkt przeznaczony jest dla dzieci w wieku od lat 4, gra 2-5 osób, czas zabawy zajmuje ok. 20-40 minut.

O grze pamięciowej nie będziemy pisali, bo i po co – wiadomo, że chodzi o zapamiętywanie miejscówki i odkrywanie żetonów parami.

Gra planszowa nie jest specjalnie skomplikowana, ale dziecku się spodoba. Mamy tu trochę lasu, dużo łąki, rzekę, wesołe postaci i wiejską chałupinkę „U BolleGo” – słowem, powrót na sielankowe łono natury. Poruszamy się po torze składającym się z pól, które odnoszą się do kart „Chichotkowych zadań” oraz „Mądrej głowy”, ewentualnie oferują nam stosowny skrót lub wydłużają ścieżynkę, a czasem kończą się straceniem kolejki i przeciągnięciem czasu naszej wędrówki. Mechanika jest czysto losowa, bo jakże może być inaczej, skoro na oczkach kostki do gry maluszki uczą się przecież rachować. Najważniejsze są jednak polecenia z kart, które sprawiają dziecku wiele frajdy.

Z relacji Młodego Giercownika wiemy, że przedszkolakom najbardziej podobają się zajęcia ruchowe w grupach, bardzo często wykonywane do rytmu muzyki. Zadania od Chichotka to właśnie taka gimnastyka przy planszy: podskoki, pajacyki, skłony, wydawanie śmiesznych dźwięków, klaskanie i tym podobne aktywności. W talii „Mądrej głowy” znajdziemy polecenia wyszukiwania postaci na planszy, nazywania zwierzątek o określonych cechach czy rozpoczynających się wskazaną na karcie literą. Dziecko powinno również umieć wymienić ulubione bajki, owoce czy warzywa. Oba stosy kart znakomicie się uzupełniają i pobudzają emocjonalnie dzieci na zupełnie różnych płaszczyznach. Co tu dużo pisać – po prostu nam się podobają! Otwierając i bawiąc się tym produktem czuje się, że jest to ważna dla wydawcy marka, o którą bardzo dba.

Książeczka ubrana jest w wyśmienite grafiki, wydana na dobrym kredowym papierze, składa się z 10 bajek rozpisanych na 50 stronach. Każda z nich czegoś uczy, w każdej doszukamy się morału.

To było nasze pierwsze spotkanie z Tappim. Jest to bardzo urocza postaci, która z pewnością zadomowiła się na dobre w serduszku Młodego Giercownika. Produkt ujął nas jakością wykonania w stosunku do rozsądnej ceny oraz przyjemnością zabawy, jaką czerpała cała rodzina podczas wspólnej nasiadówki przy planszy i przy czytaniu bajek do poduszki. Polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy wydawnictwu Zielona Sowa.

Film: Tappi – unboxing

Film: Tappi – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!