Recenzja gry planszowej Poznaję zwierzęta

Gier edukacyjnych nigdy nie za wiele, ponieważ to one najlepiej rozwijają nasze pociechy, a wspólne granie jest przecież świetną rozrywką. Dzisiaj coś dla wszystkich, którzy kochają zwierzęta – także te dzikie.

„Poznaję zwierzęta” to produkt dla 2-6 dzieci od 4 lat, czas zabawy zajmuje ok. 20-40 minut. Mamy tu karty i dwustronną planszę, więc w sumie dwie gry, poza tym: kostki, pionki, broszurową instrukcję. Można również zakupić wersję z książeczką z ćwiczeniami.

Bardziej skomplikowana jest „Wycieczka do zoo”, od niej więc zaczniemy. Kwadratowa, tekturowa, całkiem mocna plansza przedstawia wybiegi dla zwierząt i teren spacerowy ogrodu zoologicznego. Na pierwszym planie obowiązkowo majestatyczny słoń, muszą być też małpy i drapieżne wielkie koty, różne kopytne – w tym i pasiaste zebry. Jest park i jezioro, a tam wszystko, co lubi pływać lub żerować nad wodą, gdzieś w kącie wyszukamy nawet terrarium.

Celem graczy jest jak najszybsze dotarcie na koniec toru – do mety, odnalezienie Krzysia. Po drodze odkrywamy rozmaite karty i wypełniamy zadania. Rzucamy kostką i przesuwamy nasze pionki. Kiedy staniemy na zwykłym polu – bierzemy kartę ze stosu i wykonujemy odpowiednie polecenie tekstowe. Pole z oznaczeniem – lody, wata cukrowa lub gofry zmusza nas do odczekania jednej kolejki. W trakcie gry dzieci powinny sobie pomagać, żeby wspólnie odpowiedzieć na zadane pytanie – tutaj liczy się edukacja, wzbogacanie swojej wiedzy, a nie tylko rywalizacja i pośpiech!

Polecenia z kart to: wymienianie zwierząt według ich cech i miejsca występowania, wydawanie charakterystycznych dla nich dźwięków, odnajdywanie zwierząt na planszy, odgadywanie nazwy z ilustracji widocznej na karcie, nauka liter, rozpoznawanie po śladach.

Druga gra to „Podróż do króla zwierząt” – zastosowano tu opisywany już kiedyś przez nas typowy dla prostych gier planszowych model ślimak, po którym poruszamy się – po polach, aż do samego centrum planszy, gdzie czeka lew.

Zamierzamy dojechać na miejsce i wykonać najlepsze zdjęcie na świecie. Poszczególne pola mogą opóźnić lub przyspieszyć naszą podróż – mamy tu kładkę z krokodyla, zagadującą nas papugę, śpiącą pandę, która i nas usypia, gonitwę za skaczącym kangurem, obserwację motyli i gubienie drogi, powolną jazdę w korku za starym żółwiem, cofanie się do początku wędrówki w celu odnalezienia serum na ukąszenie węża, a na zakończenie gratulacje od króla lwa.

Gry są ładnie wykonane i z całą pewnością zainteresują młodsze dzieci, które uczą się jeszcze liczyć oczka na kostkach i grzecznie przesuwają swoje pionki, a też chętnie wykonują proste zabawy z kart – wyszukiwanie i porównywanie ilustracji, robienie hałasu, itp. wesołe aktywności typowe dla wieku przedszkolnego.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy wydawnictwu Zielona Sowa

Film: „Poznaję zwierzęta” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!