Recenzja gry Owady Świat wokół nas

Oto jedna z najbardziej interesujących odsłon serii „Świat wokół nas” – dla nas osobiście szalenie fascynująca, bo generalnie poza pszczołami, które kojarzą nam się z miodem, my owadów nie lubimy i się ich boimy. Im jesteśmy bliżej nich, tym bardziej nas intrygują – tak różne i jakby z obcego świata – szczególnie pod mikroskopem.

Na kolorowych kartonikach zestawiono 20 gatunków owadów zamieszkujących polskie łąki, lasy i ogrody. Poza ćmami nie ma tu motyli, gdyż oglądać je będziemy w osobnym produkcie. Za to na dobrej jakości zdjęciach, w dużym powiększeniu pokazano pszczoły, szerszenie, mrówki, żuki, chrabąszcze, muchy, biedronki, osy, ważki, konika polnego i pasikonika – to zupełnie inne owady!

Dokładnie widać wszystkie detale budowy ciała, w tym przezroczyste skrzydełka owadów i te dziwne, wyłupiaste oczy rodem z filmów science-fiction.

Odkrywamy po dwie płytki i jeśli są te same, to je wyciągamy z szeregu, jak w standardowym memory. Gra pozytywnie wpływa na zapamiętywanie przez dzieci, ćwiczy skupienie uwagi, oczywiście uczy rozpoznawać owady.

Podoba nam się bardzo, ponieważ od żywych owadów uciekamy i nie mamy czasu ich oglądać, deptać nie chcemy, bo szkoda żyjątka, a odganiać rękami strach, bo mogą mieć żądła. Teraz dano nam możliwość dokładnego ich przeglądu i przezwyciężenia lęków. Wiedza praktyczna pozwalająca nam odróżnić osę od pszczoły miodnej czy szerszenia na bank zadziwi znajomych oraz sprawi nam ogromną satysfakcję.

Owady mogą służyć jako pomoc edukacyjna, kształcenie przez zabawę jest przecież najbardziej owocne i najszybsze. Nazwy są często trudne do wymówienia dla dzieci, dlatego gra nadaje się również do domowych ćwiczeń logopedycznych. Produkt został wyprodukowany w Polsce!

Polecamy wszystkim zainteresowanym ekologią i nie tylko!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy JACOBSONY

Film: „Owady” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!