Gra planszowa Tabliczka mnożenia

Wiele gier edukacyjnych obejmuje tematykę dodawania i odejmowania, dużo rzadziej spotkać można produkty wspierające uczniów w nauce mnożenia.

„Tabliczka mnożenia” to zabawka, która oferuje dwa modele gry, a wszystko po to, aby „mnożyć bez problemów”.

Według wydawcy produkt przeznaczony jest dla dzieci od 6 lat, oczywiście im wcześniej zaczniemy trening liczenia tym lepiej, tylko musimy jakoś zachęcić młodzików do nauki – z grą z pewnością będzie to łatwiejsze! Czas zabawy zajmuje ok. pół godziny, a uczestniczy w niej 2-4 graczy.

W opakowaniu znajdziemy dwie plansze: główną, z namalowanym torem pól oraz czynnikami, ale bez iloczynu oraz mniejszą – ramkę, z tekturowymi, znacznikami. Z jednej strony każdego z nich widzimy działanie, z drugiej jego wynik. Komplet uzupełniają pionki oraz kostka.

Kamienie układamy zadaniami do góry. Rozpoczyna gracz, którzy wyrzucił największą liczbę oczek na kostce. Po przejściu określonej liczby pól wskazanych przez ściankę kostki, trafiamy na zadanie, które należy rozwiązać. Podajemy wynik, bierzemy kamień z czynnikami i sprawdzamy na odwrotnej stronie, czy wiemy. Jeśli udzieliliśmy prawidłowej odpowiedzi, żeton kładziemy na planszy, a obok nasz pionek, kiedy się pomyliliśmy – ruchu nie wykonujemy. W momencie kiedy trafimy na pole, gdzie leży już znacznik z czynnikami, na które odpowiedział inny gracz, to my musimy odpowiedzieć raz jeszcze – wynik jak wcześniej przeciwnik, sprawdzamy na odwrocie. Wygrywa zawodnik, który jako pierwszy dotrze do mety. Możemy wybrać, ilość okrążeń toru lub grać do momentu zapełnienia wszystkich pól kamieniami z działaniami. Możemy również grać według naszego zaawansowania w liczeniu – pola na torze są podzielone na trzy stopnie trudności – różne kolory.

Druga opcja zabawy wykorzystuje mniejszą planszę, a także kamienie. Wszystkie żetony układamy w ramce działaniami do góry i losowo przydzielamy każdemu graczowi, np. po 6 kamieni. Za prawidłową odpowiedź zawodnik zatrzymuje znacznik, za błędną oddaje. Wygrywa osoba, która zbierze ich najwięcej.

Możemy również kolejno, na zmianę zadawać sobie pytania i tak samo jak wcześniej kolekcjonować kamienie przy właściwej odpowiedzi.

Gra jest ładnie wykonana, wszystkie komponenty są dobrej jakości. Pomysł na rozgrywkę również jest wciągający, ponieważ czuje się rywalizację pomiędzy zawodnikami, a to wzbudza emocje i chęć wykazania się – wykorzystania nabytej wiedzy. Mechanika sprawdza się wyśmienicie.

Nasz Młody Giercownik dopiero trenuje sumowanie i zapamiętuje cyfry, mnożenia jeszcze nie przerabiamy, ale na chwilę obecną jest to najlepsza gra planszowa jaką mamy, która obejmuje działania w zakresie od 1×1 do 9×9. W kolekcji na pewno zostaje, bo już niebawem przyda się nam bardzo. Wszystkim szczerze i gorąco polecamy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy wydawnictwu JAWA

Film: „Tabliczka mnożenia” – unboxing

Film: „Tabliczka mnożenia” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!