Recenzja gry planszowej Polska Gra quizowa

Zacznę od tego, że za quizami raczej nie przepadamy. Bardziej traktujemy je, jako formę nauki – rozwoju człowieka, mniej jako czystą tylko rozrywkę. Warto jednak zaznaczyć, że wygrywając w quizie satysfakcja jest znacznie większa, niż w grze służącej jedynie do zabawy i odprężenia, gdyż udowadniamy wyższość naszej wiedzy – umysłu nad resztą graczy, a to jest po prostu fantastyczne i sprawia, że jesteśmy z siebie wyjątkowo dumni. Każdy przecież pragnie być uznawany za inteligentnego, podziwiany i szanowany, to zupełnie naturalne.

Gry quizowe wydawane ostatnimi czasy to już nie tylko karty – coraz częściej mamy planszę, znaczniki i pionki oraz możliwość jednoczesnego odgadywania haseł przez wszystkich graczy – to sprawia, że gra jest urozmaicona, a rywalizacja pasjonuje. Najwięcej tego typu produktów przeznaczonych jest dla młodszych odbiorców, bo przyjęło się, że to dzieci muszą poznawać świat, mają ogromny głód wiedzy i największe chęci do pracy. Na szczęście, tym razem pokażemy wam produkt dla trochę starszych graczy, bo od 12 lat. Pytania są na tyle różnorodne, że i dorośli mogą mieć kłopoty z odpowiedzią. Mnogość haseł – bo aż 800, rozdzielonych na 400 kart gwarantuje, że gra będzie służyć nam przez naprawdę długi okres czasu – nie sposób szybko zapamiętać odpowiedzi i nie tak łatwo trafić na pytanie z ostatniej rozgrywki. Bawi się 2-6 graczy.

„Polska Gra quizowa” obejmuje tematykę związaną z naszym krajem, która zawiera się w 6 kategoriach: historia, kultura, przyroda, geografia, sport, różności. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie!

Poruszamy się po okrągłej, dobrej jakości planszy, która przypomina nam tarczę słoneczną. Na obwodzie koła zaznaczono symbolicznie kategorie, w centrum znajduje się flaga Polski, którą widzimy również na znaczniku wyboru kategorii. Wygląda to rewelacyjnie.

Żetony odpowiedzi są duże i mocne, oznaczone kolorem, którym aktualnie gramy. Z drugiej ich strony pokazane są litery A-D, czyli nasze wskazania odpowiedzi. Gracze przesuwają swoje pionki po planszy, poprawnie odpowiadając na pytania. Osoba, której pionek zajdzie najdalej, zwycięży!

Pierwszy gracz czyta pytanie, wszyscy – łącznie z nim wskazują odpowiedzi używając swoich żetonów z literami. Odsłaniamy je jednocześnie. Osoby, które trafiły, przesuwają pionki na torze. Po zakończeniu każdej kolejki wskaźnik kategorii przesuwany jest na następne pole.

Kiedy wskaźnik znajduje się na pustym polu, to gracz, którego wyniki są najsłabsze otrzymuje szansę. Wybiera on kategorię i jeśli odpowie poprawnie, przesuwa pionek o dwa pola. Jeśli kilku graczy znajduje się na samym końcu, to losowo wybierają oni żetony i ten, który trafił na literę bliższą początkowi alfabetu wskazuje kategorię pytania. O dwa pola przesuwają pionki wszyscy z ostatniej pozycji, którzy znali odpowiedź.

Gra kończy się, gdy wskaźnik kategorii obiegnie całą planszę. Wygrywa zawodnik, którego pionek po ostatniej odpowiedzi znajduje się najbliżej mety. Dodatkiem do gry jest darmowa aplikacja z kolejnymi 200 pytaniami, odczytywanymi kiedy wskaźnik znajduje się na pustym polu.

Jest to jeden z lepszych quizów w jakie graliśmy, ponieważ pytania są naprawdę interesujące, a odpowiedzi wyjątkowo mądre – można się bardzo wiele dowiedzieć. Kiedyś, żeby rozwijać umysł rozwiązywało się krzyżówki, teraz mamy takie właśnie gry i nie zamieniajmy ich na pozycje pozbawiające nas możliwości myślenia – szkoda wiedzy, która wzbogaca nas duchowo i emocjonalnie. Produkt przyda się także wszystkim, którzy przygotowują się do matury, a egzamin dojrzałości w dzisiejszych czasach powinien zdać każdy – doświadczenie wieku zobowiązuje, a wiedza ułatwia życie.

Podczas zabawy sprawdzamy się! Naprawdę wielokrotnie zdaliśmy sobie sprawę, że wiemy mniej, niż się spodziewaliśmy, a to najlepsza zachęta, żeby się pouczyć, a przy okazji miło spędzić czas, bo jak się okazuje, to też może być dobra zabawa! Pożyteczna gra, która wciąga!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TACTIC Games

Film: „Polska Gra quizowa” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!