Recenzja zabawki kreatywnej Entliczek Pentliczek

„Entliczek Pentliczek” zwraca uwagę na półce, gdyż tak okazałego pudła o intensywnej czerwonej barwie nie sposób pominąć wzrokiem. Nie jest to typowa gra, a raczej zabawka edukacyjna.

Opakowanie grzechocze i już to przeżywają dzieci, córka od razu wiedziała, że przyszło coś dla niej i oczywiście bardzo się ucieszyła. Kiedy my jedliśmy obiad, ona nas mobilizowała, aby się pośpieszyć – „jak nie otworzę to mi ręce odpadną!”. Zapracowana raczej nie jest, ale tekst wymyśliła przedni…

Zabawka to deska z wycięciami. Są one na tyle sprytnie wykrojone, że tylko w jednym miejscu możemy wsunąć pionki – a raczej miniaturowe, drewniane hantelki, bo wyglądają jak ciężarki dla niemowlaka. Kształt otworów też nie jest dobrany przypadkowo – od szlaczków, na których maluszki zaczynają trenowanie pisania, po parę liter i pierwszą cyfrę.

Skoro to naturalny materiał, zatem pozostaje kwestia wykończenia – tutaj wszystko zostało dokładnie wyszlifowane, nie ma kanciastych krawędzi i ostrych rogów. Pamiętajmy jednak, że to produkt nie dla dzieci w wieku 0-3 lat, ponieważ mogą próbować połknąć elementy.

Poza „planszą” i 24 parami połączonych ze sobą kulek w różnych kolorach, znajdziemy jeszcze instrukcję – opis właściwości terapeutycznych produktu, przykłady ułożeń oraz propozycja gry dla 2-3 osób.

Zabawka jest odwracalna, dzieci mogą przesuwać elementy z obu stron labiryntu. 12 kolorowych wzorów do odtworzenia oraz 8 czarno-białych schematów do własnej kreatywnej zabawy to moc atrakcji dla naszych milusińskich.

Wydawca zaproponował następującą grę. Każdy z uczestników otrzymuje 2-3 zestawy elementów w danych barwach. Zabawkę ustawiamy zgodnie ze wzorem. Przesuwamy tylko jedną kulkę na wybrane przez nas miejsce. Jeśli na swojej drodze napotkamy pionki przeciwnika, to poruszmy maksymalnie parę lub tracimy kolejkę. Wygrywa gracz, który jako pierwszy odtworzy swój schemat.

Przedszkolaki i dzieci wczesnoszkolne odwzorowują elementy cyfr i liter oraz tworzą własne wzory. Starsi użytkownicy mogą wymyślić własne, bardziej skomplikowane gry – przesuwanie tylko wybranych komponentów kolorystycznych, zakaz „spotykania się” określonych barw lub ich grupowanie, przekształcanie jednych wzorów ułożeń w inne, itp.

„Entliczek Pentliczek” rozwija zdolności manualne przydatne na początkowym etapie nauki pisania, doskonali koordynację wzrokowo-ruchową, wzmacnia koncentrację uwagi, rozwija umiejętności twórcze i poznawcze, uczy logicznego myślenia. Z tego, co wiemy, w szkołach i przedszkolach zabawki już są i się sprawdzają.

Nasz Młody Giercownik chętnie sięga po produkt, dlatego musi mieć go zawsze pod ręką. Córka szybko nauczyła się, że część pionków powinno zejść nam z drogi i ustąpić miejsca na torze pozostałym, aktualnie poruszanym, a także, że ważna jest kolejność ich dokładania. Najbardziej lubi łączenie kolorami, czasami układa według własnego pomysłu, z pominięciem układów z instrukcji.

Interesująca zabawka kreatywna, dziecko odeszło od telewizora i nadal jest zadowolone.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy wydawnictwu EPIDEIXIS

Film: „Entliczek Pentliczek” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!