Recenzja gry planszowej Klinika dla pluszaków

Dzieci kochają bajki Disneya, obecnie może już nie tak bardzo jak my w ich wieku, bo postało jeszcze kilka innych dobrych wytwórni animacji, ale wiadomo, kto był pionierem…

Dosia to bohaterka bajki „Klinika dla pluszaków” – dzieci ją kojarzą z telewizji oraz zabawek – w tym oczywiście gier planszowych. Nie mogło jej zabraknąć w serii „Use your head” i bardzo dobrze, bo dzieci chętniej uczą się przez zabawę i w dobrym towarzystwie ulubionych postaci.

Gra planszowa jest prosta, ale bardzo urodziwa. Dostosowana dla 4 graczy w wieku od 4 lat, trwa ok 20-40 minut. Komponenty zamknięte w opakowaniu to: plansza, 4 pionki, 25 kart, kostka.

Na planszy widzimy spiralę ułożoną z kolorowych kwiatków, przyjazne pluszaki, Dosię i różne drobiazgi z jej bajkowego świata. Mamy proste pionki, kostkę oraz talię kart. Jeśli staniemy na kwiatku, to wymawiamy w języku angielskim jego barwę i pokazujemy jakąś rzecz w tym kolorze lub przynosimy z innych pomieszczeń w domu. Na polach z buziaczkiem Dosi ciągniemy kartę z talii.

Karty posiadają pytania pisane w języku polskim i angielskim, zatem dzieci już na wstępie czytają, a przynajmniej próbują. Zadania polegają na odszukiwaniu na planszy wybranych elementów, na ich zliczaniu na kartach, na wskazywaniu określonych części swojego ciała, na nazywaniu kształtów pokazanych na kartach. Jest nawet polecenie, żeby kogoś przytulić.

Na kartach widzimy rysunki z bajki, a części ciała wskazuje strzałka – takie małe podpowiedzi dla młodszych dzieci. Jeśli mamy problem z wykonaniem zadania, pozostali gracze powinni pomagać. Gdy skończą się karty – tasujemy i tworzymy nowy stos. Wygrywa gracz, którego pionek stanie jako pierwszy na polu z Dosią.

Seria „Use your head” nie tylko gra, ale również książeczka z ćwiczeniami. Polecenia są w obu językach, jak na kartach. Mnóstwo kolorowych obrazków i interesujących zadań. Wspólne czytanie w języku angielskim. Kolorowanie obrazków i nazywanie kolorów. Poprawianie liter po śladzie – wstęp do pisania. Dopasowywanie cienia do zabawki. Rysowanie oraz pokonywanie labiryntów. Odnajdywanie kształtów, mini słowniczki. Wskazywanie identycznych kształtów oraz liczenie do 10. Łączenie kropek, nazywanie części ciała. Rozpoznawanie narzędzi używanych w pracy lekarza. Odgadywanie części garderoby. Wybór brakującego puzzla oraz początkowych liter wyrazów. Projektowanie urodzinowej czapeczki i tortu.

Sympatyczny komplet dla Młodych Giercowników, z pewnością zachęci do pierwszych kroczków w języku angielskim, zintegruje rodzinę przy wspólnej nauce i zabawie.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy wydawnictwu Zielona Sowa.

Film: „Use your head Klinika dla pluszaków” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!