Recenzja zabawki kreatywnej Paluszek

Dawniej, bardzo często dzieci używały zabaweczek – labiryntów, z metalową kuleczką zamkniętą w przezroczystym pudełeczku. Poruszając całą konstrukcją, należało doprowadzić piłeczkę do określonego punktu na płaszczyźnie, zazwyczaj do centrum. Obecnie skorzystać można z zabawki kreatywnej „Paluszek”, która mechanicznie jest na znacznie wyższym poziomie, a kierujemy ruchem większej ilości elementów, co jest większym wyzwaniem.

Szkatułka o kształcie sześciokąta. Od spodu znajdują się otwory, w które wpadają różnokolorowe kuleczki. My manipulując palcami podnosimy je i przemieszczamy w odpowiednie strony, odwzorowując schemat z przykładu lub tworząc swoje własne układy. Wszystko obserwujemy od góry przez przezroczystą szybkę. Przemyślana konstrukcja i wciągająca zabawa, nie tylko zresztą dla dzieci.

My podzieliliśmy się z córką rolami – ona ma własne pomysły na właściwe ułożenia, a my kopiujemy te z kartki. Tu wyzwala się cały potencjał dziecka, wyobraźnia pracuje na pełnych obrotach, a mała podchodzi co chwilę i pyta, czy ładne ułożyła.

W tle miga telewizor, kiedy spędzamy czas przy grach planszowych przy nagłej zmianie muzyki dziecko spogląda, tym razem wpatrzona jest w plastikowe okienko i to jest wyznacznik, że zabawka jej się podoba.

Dla nas świetne jest to, że możemy nie tylko korzystać z 18 gotowców, ale także z kart blanko znajdujących się po drugiej stronie. My sami, a jeszcze lepiej – dziecko osobiście zamalowuje wybrane koła, a potem schemat z kartki przenosi w realny trójwymiarowy świat. Statyczna kolorowanka ożywa stając się jakby aparaturą, w której ramach wszystko się przestawia i nieustannie zmienia. Cały ten proces kojarzy nam się z powstawaniem wynalazku, kiedy rozpoczynamy od planu zapisanego na rysunku, a potem budujemy ruchomy prototyp.

Zabawa jest przyjemną rozrywką, ale posiada także walory edukacyjne. Wykorzystywana jest w edukacji przedszkolnej i szkolnej, terapii zaburzeń w sferach percepcji wzrokowej, motorycznej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dziecko porusza palcami obu dłoni, a ruchoma mozaika inspiruje je do samodzielnego opracowywania zabaw i gier. Otwory dopasowane są do opuszka małego palca.

Wydawca podaje kilka fajnych pomysłów użycia zabawki. Dokańczanie wzorów na kacie przez parę graczy, a następnie ich układanie. Losowanie po jednym przykładzie, zapamiętywanie, a następnie kopiowanie z pamięci.

Do zabawki można dokupić podręcznik, w którym zebrano zabawy, gry i ćwiczenia dla dzieci od 5 lat oraz układy rytmiczne, układanki- zgadywanki. Znajdziemy tam również analizę i syntezę słuchową wyrazów, elementy gramatyki i działy odnoszące się do orientacji przestrzennej, rozwijania umiejętności ruchowych, a nawet elementy geometrii! Jest dużo interesujących materiałów do kopiowania. Zabawa i nauka są ujęte w ramy i uporządkowane z podziałem na: przeznaczenie, wykorzystane materiały, cele aktywności, czas trwania, stopnień trudności, reguły i sposób realizacji. Idealne wsparcie dla nauczycieli i pedagogów.

Świetna rzecz, którą chętnie pożyczamy od dziecka, aby się wyciszyć i odstresować. Perełka!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EPIDEIXIS.

Film: „Paluszek” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!