Recenzja gry planszowej Loopin Louie

Przed wami jedna z najlepiej ocenianych gier zręcznościowych w historii, w kategorii produktów przeznaczonych dla dzieci. W reprezentowanym typie gier – plastikowych zabawek, niemająca zbyt wielu konkurentów mogących jej dorównać. W międzynarodowym rankingu BGG zajmuje jedno z miejsc na podium, a prestiżową nagrodę Spiel des Jahres „Children’s Game” otrzymała już w 1994 roku, zresztą to nie jedyna nagroda, którą zdobyła. Przed wami „Loopin Louie

Gra przeznaczona dla dzieci od 4 lat, w którą może bawić się 2-4 graczy, w zasadzie to nawet jedna osoba, ale wtedy nie ma z kim rywalizować. Zabawa trwa ok. 10 minut i na pewno będziecie chcieli dłużej.

Po otwarciu opakowania widzimy woreczki z elementami, z których będziemy składać naszą zabawkę. Plastik jest dobrej jakości, nie ma ostrych krawędzi czy drobnych uszczerbków. Złożony produkt, przypomina nam karuzelę z wesołego miasteczka.

Mamy tutaj cztery kurniki ułożone naprzeciwko siebie, na planie krzyża lub dokładniej swastyki. Pośrodku znajduje się dźwig, a na żurawiu wisi samolot Louiego, nad którym bohater stracił panowanie. Przy kurnikach ustawiono ruchome łopatki, czyli nasze katapulty, którymi podnosić będziemy samolot, żeby nie uderzył w kury wesoło pasące się na dachach kurników. Kokoszki to okrągłe żetony, które strąca maszyna. Na każdego z graczy przypadają trzy sztuki drobiu.

Gra jest bardzo ładna! W zestawie dołączono mnóstwo naklejek. Ozdabiamy koła i skrzydła samolotu oraz naklejamy oczy pilota. Dekorujemy stodoły naszych kurników i drób, a nawet ramię, na którym wisi i porusza się samolot, nie pomijając katapulty.

Zabawka działa na dwa paluszki AA i trzeba przyznać, że wytrzymują one całkiem długo.

Ruch samolotu jest płynny, kiedy uderzymy w jego podstawę podnosi się do góry, ale może także wykonać akrobację, chociażby obrót wokół własnej osi, zawsze spada kołami do dołu. W zależności od momentu i mocy uderzenia w samolot, opadanie będzie wolniejsze lub szybsze, po pewnym czasie zaczynamy trafiać tak, że trafia on idealnie w kurnik przeciwnika. Żetony spadają we właściwe miejsca i gładko toczą się do celu. Warto przytrzymać sobie drugą dłonią podstawę katapulty, żeby przy gwałtownym uderzeniu nie poruszyć całym kurnikiem i samemu nie strącić swoich kurcząt.

Walka jest bardzo zacięta, a zabawa szalona – wyzwala u dzieci ogromne emocje, ale i dorośli nie pozostają jej obojętni. Energiczna zabawa mocno wciąga i sprawia dużo radości.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TACTIC Games

Film: „Loopin’ Louie” – unboxing

Film: „Loopin’ Louie” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!