Recenzja gry planszowej Blok Ekipa Szacun na rejonie

„Blok Ekipa” to rewelacyjna kreskówka dla młodzieży i dorosłych, którą można obejrzeć na kanale YouTube. Dobre teksty złych chłopców, dużo przeklinania oraz komiczne zderzenie z blokową rzeczywistością, kumple z osiedla bawią do łez! Animacja stała się bardzo popularna, zatem wydanie gry planszowej było tylko kwestią czasu. Oto i ona!

Duże pudełko, goście uciekający z kontrabandą i strażnicy miejscy, którzy pałują, jak za dawnych czasów. Nie sposób przejść obojętnie, nie można przegapić. Gra dla 3-5 osób, w wieku od 16 lat z uwagi tylko i wyłącznie na menelską tematykę, zabawa trwająca 30-40 minut.

Plansza jest niewielka i odgrywa tu drugorzędną rolę – bardziej służy jako podkładka pod żetony i karty. Magia kryje się w ilustracjach oraz klimacie, który pozostał, jak w kreskówce.

W opakowaniu najwięcej miejsca zajmują karty, ale uwagę graczy najpierw zwracają pionki postaci. Od czasu „Potworów w Tokio” nie oglądaliśmy tak świetnych pionków! Bohaterzy z klatek schodowych i parkowych ławek wkraczają do akcji, a my razem z nimi zdobywamy „Szacun na rejonie”.

Najwięcej jest kart towarów – te same co w animacji, widzowie z pewnością rozpoznają, chociażby sympatycznego „Dzika” z puszki. Skoro jest krojenie obcych i słabych na dzielnicy to muszą być i Lamusy, aż proszą się o guza! Doskwiera nam suchość w gardle i czujemy gniew na cały świat, a w kieszeni same drobne – 12 monet na głowę, to samo „zło”!

Straż miejska gra zawsze, nie można się ich pozbyć, zadomowiła się na blokach na dobre. Z urzędu stróże prawa nie kroją, zatem kart „Wykrywacza Lamusów” nie otrzymują, natomiast drobne na pączki mieć muszą. Blok Ekipa ma dodatkowo po dwie karty towarów na cwaniaczka. Pierwszy etap to krojenie Lamusa – bierzemy kartę ze stosu, porównujemy facjatę z kartami graczy i jeśli pasuje przystępujemy do dzieła zdobywając szacun za kartę. Okrzyk bojowy: LAMUSY!!! Nie zapominajmy!

Następnie zapełniamy torby, człowiek nie wielbłąd – pić musi! Wykładamy 4 karty ze stosu „Towary” i kupujemy bez walki za „co łaska” lub bijemy się o te najcenniejsze – najlepiej czerwone, bo nielegalne. Do pojedynku również używamy kart „Wykrywacza Lamusów”, tym razem szukamy identycznych główek na walczących kartach wykrzykując ulubione hasło w wniebogłosy lub znajdując identyczne tło i zakrywając nasz produkt dłonią. Kolekcjonujemy pary, bo tylko te można wymieniać na kasę. Kiedy pojawi się karta „Rudy Konfident” to Chwała Wam Dzielni Strażnicy Miejscy przeglądają wszystkie nasze towary i będzie im łatwiej podczas kolejnego etapu.

„Hola, hola, będzie kontrola!” to czas, kiedy pojawiają się wreszcie syjamskie bliźnięta w mundurach. Dzielimy zdobycze na dwie torby i Straż Miejska przystępuje do przeszukania. Możemy spróbować ich przekupić, wtedy odstępują od kontroli, a my upłynniamy, co mamy. Jeśli są niezłomni, to blefujemy grając niewiniątko. „Kontrola bez przypału” to taki błogi stan, kiedy formalnie odziani panowie wybrali błędną siatkę z legalnym towarem, wtedy to oni dopłacają do interesu, a my sprzedajemy wszystko. Kiedy jednak natrafią na nielegalne produkty, to konfiskują cały stos, razem z zielonymi kartami, a my nie możemy spieniężyć towarów z drugiej ręki.

Kupowanie szacunku, tu dosłownie! Krągła Solaris już czeka przed solarium, najbogatsi zawitają do Speluno Club, a reszta spotka się na ukochanej ławeczce i rozpoczyna się codzienny Melanż.

Ostatni etap to przekazanie postaci – pionków i kart używanych do wymuszeń. Otrzymujemy też zapomogę z MOPSu – 12 „złych” na kolejną turę znakomitej zabawy z banku gry. Po ostatniej turze podliczamy szacun zdobyty na Lamusach, monety, żetony – „najSZACUNniejszy” z ekipy wygrywa!

Rewelacyjna zabawa, która wykorzystuje blefowanie, zarządzanie ryzykiem, elementy rywalizacji rodem z gier zręcznościowych, bazujących na spostrzegawczości i szybkości reakcji gracza. Pięknie wykonany produkt – super jakość, genialne grafiki. Osiedlowa, brudna atmosfera pozostała. Kiedyś był hip-hop, jako wyraz buntu, teraz jest „Blok Ekipa”!

Na zakończenie chcieliśmy zaznaczyć, że jeśli Straż Miejska poczuła się urażona, to naszym zamiarem było jedynie ośmieszenie, nie szkalowanie i pokornie chylimy głowy. Ahoj i czołem, szacun na rewirze!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy MDR Dystrybucja

Film: „Blok Ekipa Szacun na rejonie” – unboxing

Film: „Blok Ekipa Szacun na rejonie” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!