Recenzja Paleta Tarcze WPK Dla Pierwszoklasistów

System edukacyjny „Paleta” mieliśmy już okazję przedstawiać, warto jednak kontynuować, ponieważ to produkt ciągle żywy i zmieniający się! Można powiedzieć, że ewoluuje i rozwija się wraz ze wzrostem i wymaganiami naszego dziecka.

Podstawówki już zaczynają mieć dyżury, a uczniowie jedną nogą są poza szkołą – głowę zaprzątając raczej nie nauką, ale otwieraniem prezentów. Zatem to dobry, radosny moment, żeby opisać Wyprawkę Pierwszoklasisty – kolejne tarcze do Palety wydawnictwa Epideixis.

W recenzji opiszemy przede wszystkim wymienne, nakładane tarcze, gdyż nie chcemy się powtarzać z wcześniejszą naszą recenzją. Zasada jest ta sama, co uprzednio, czyli drewnianymi klocuszkami zaznaczamy właściwą odpowiedź na polach palety, a potem sprawdzamy wyniki na odwrotnej stronie zadania.

Tarcze prezentowanych tu ćwiczeń oznaczone są jako WPK, poza nimi jest jeszcze całe mnóstwo innych – dla przedszkolaków oraz dla starszych dzieci, w tym również do samodzielnego przygotowania zadań!

„Uciekaj myszko do dziury” to sympatyczny gryzoń ukazany w rozmaitych pozycjach, które często różnią się drobnymi elementami, chociażby ułożeniem ogonka zwierzaka, dziecko dopasowuje do siebie identyczne obrazki.

„Malowana porcelana” to rozłączone zestawy – spodeczek i kubeczek, dziecko kompletując pary zwraca uwagę nie tylko na barwy, które bywają łudząco podobne, ale przede wszystkim na ozdobne wzory na porcelanie.

„Ukryte cyfry” to takie domowe badanie wzroku dziecka – test na daltonizm, cyfry i liczby ukryte w kolorowych polach, które rozpoznajemy i łączymy ze sobą.

„+/- w zakresie 20” to proste działania na dodawanie i odejmowanie, wyniki oczywiście wypisano na obrzeżach tarczy, a dziecko łączy je z własnymi obliczeniami.

„Dobierz parami” to łączenie trójwymiarowych przedmiotów z ich płaskim, raczej schematycznie pokazanym cieniem, nie pasują więc idealnie, co jest większym wyzwaniem dla dziecka.

„Dary pór roku” – warzywa i owoce, a nawet kwiaty i kłosy zboża, które dziecko wyszukuje w zestawach – nie są pokazane osobno. Tu nawet tato popełnił błąd przy rozpoznawaniu kwiatów, ale wstyd!

„Ssaki, ptaki, owady” – rozpoznawanie i grupowanie zwierząt.

„A-L” i „Ł-Ż” – obrazki, które zaczynają się na określoną literę, którą wskazuje dziecko, czyli wstęp do nauki pisania i czytania. Na dobry początek!

„Brakująca sylaba” – pierwsza sylaba w środku koła, druga i ostatnia na obrzeżach. Przydatne przy słowotwórstwie i nauce akcentowania.

„Wyrazy trzyliterowe” – kiedy brzdąc pozna już litery, czas zacząć je łączyć. W tym ćwiczeniu trzyliterowe wyrazy mają swoje rysunkowe odpowiedniki, a dziecko dobiera słowo-wyraz do właściwej ilustracji. Pierwsze koty za płoty i już wspólnie czytamy!

„Schematy” – wysokie kratki na długie litery, kwadraciki na niskie, a prostokąty skierowane do dołu to: „y”, „g”, „j”. Nauka wyraźnego pisania, wyrabianie stylu i nawyków trzymania się w linijce.

Tarcze są świetnie se sobą powiązane! Poziom skomplikowania stopniowo wzrasta, a nauka z niższego numeru tarczy przydaje się w trakcie wykonywania kolejnych ćwiczeń. Całość bardzo pomysłowa i wzbudzająca ciekawość dziecka. Nauka przez dobrą zabawę!Rewelacyjny komplet!

Film: „Paleta Tarcze WPK” – unboxing

Film: „Paleta Tarcze WPK” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!