Recenzja zabawki kreatywnej Mały Konstruktor Apis Myśliwiec Klasy Alfa

„Mały Konstruktor” reklamowany jest jako „doskonały prezent dla kreatywnych dzieci” i trzeba przyznać rację, że jest to nie tylko dobry chwyt marketingowy, ale naprawdę twórcza zabawka.

Naszym zdaniem niespecjalnie warto porównywać „Małego Konstruktora” z typowymi klockami. W elementach lego, wystarczy że przyciśniemy bloki do siebie i już są połączone, a ta zabawka to realny wstęp do mechaniki, inżynierii, robotyki. W prawdziwym życiu pojazdy nie są budowane z klocuszków, a skręcane śrubami, nakrętkami – właśnie tak jak te kreatywne konstrukcje! Zastanawiamy się nawet, czy nie bliżej im przypadkiem do tradycyjnych projektów modelarskich!

Podobne komplety konstruktorskie sprzedawane były jeszcze za komuny, tata Młodego Giercownika miał taki i pamięta go ze swojego dzieciństwa! Oczywiście pojazdy były gorsze, ich wybór skromny, instrukcje mniej czytelne, a o malowaniu komponentów i ozdobnych wykończeniach nikt wtedy nawet nie marzył, ale jednak jest to produkt z bogatą historią.

„Apis Myśliwiec Klasy Alfa” to produkt dla dzieci od 6 lat, zawiera 226 elementów, z czego znaczą część stanowią śruby, nakrętki, podkładki. Większość części jest metalowych, plastikowe są jedynie ozdobniki, jak szyba kabiny, siedzenie pilota czy lasery. W opakowaniu znajduje się klucz imbusowy oraz do nakrętek.

Opisywany przez nas model to statek kosmiczny, ale projektów do wyboru jest dużo: samoloty, samochody, pojazdy przemysłowe, wojskowe, helikoptery, roboty. Każdy więc znajdzie coś interesującego i można je kolekcjonować.

Skręcanie zajmuje jakieś 1,5-2 h w zależności, jak sprawnie posługujemy się na narzędziami i jak złożony jest nasz model. Instrukcja ukazuje proces budowy wyraźnie i jasno.

Zabawka jest twarda, bardziej odporna na urazy niż zwykłe klocki. Uczy tego, co pomija się w lego – skręcania i montażu! Klocki są bardziej do projektowania – szybka budowa i niszczenie, a potem składanie w odmienny sposób. Tutaj będziemy dłużej tworzyli, nauczymy się jednak operowania narzędziami, poznamy podstawy budowy maszyn, rzeczywistego łączenia komponentów, ale raczej nie będzie nam się chciało demontować – chociaż warto! Mając kilka zestawów baza materiałowa pozwala na bardzo wiele, a ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Konstruowanie na pewno uczy cierpliwości, gdyż trwa dłużej niż zabawa klocuszkami! Przyzwyczaja również do bardziej dokładnej pracy ze schematami, zbliżonymi do tych, które otrzymujemy kiedy kupujemy chociażby meble z IKEA do samodzielnego montażu w domu. Dziecko dowie się, że kiedy pomyli element, to nie wystarczy chwycić sześcian w zęby i pociągnąć! Tutaj należy odkręcić wiele śrubek – błędy nie są tak łatwe do wybaczania. To jak u mechanika w warsztacie – coś pomylisz lub o czymś zapomnisz, to wracasz do konkretnego etapu tworzenia i korygujesz usterkę – kłania się zarządzanie procesami!

Zabawka jest świetna i warto ją zakupić dziecku, ponieważ kosztuje naprawdę tanie pieniądze – my przed świętami widzieliśmy w gazetce jednego z marketów w cenie za połowę pizzy w restauracji!

Kreatywny, mądry produkt za grosze – wielka atrakcja dla rozsądnego rodzica i ciekawego świata dziecka. Swoją drogą – nie tylko dla chłopca! Nas to strasznie denerwuje, kiedy dla dziewczynek dziadki biorą lalunie! Przyszłe mamy nie muszą się przecież interesować jedynie rodzeniem i wychowaniem dzieci – mamy równość szans i wolność wyboru! Polecamy, super nam się podobało!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER

Film: „Mały Konstruktor Apis Myśliwiec Klasy Afla” – unboxing

Film: „Mały Konstruktor Apis Myśliwiec Klasy Afla” – po złożeniu

Filmy od wydawcy pokazujące w przyspieszeniu proces składania zabawki:

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!