Recenzja klocków Magformers

Dawno już nie pokazywaliśmy wam klocków, zatem dzisiaj nadrabiamy te braki i zaprezentujemy jeden z konstruktorskich zestawów magnetycznych w akcji.

Zabawka rozwija kreatywność dziecka, które łączy płaskie elementy za pomocą magnesów w przestrzenne bryły. Bardzo inspirujący produkt, który jest wysokiej jakości i rodzice równie chętnie, jak dzieci się nim bawią – przynajmniej my!

W zależności od zestawu ilość elementów i ich wygląd będzie się różnił. Otrzymujemy tu rozmaite trójkąty, kwadraty, wieloboki, są także kształty z formą łuku.

Z ciekawszych dodatków wymienić należy łopaty budowlane, kołowrotki i zębatki do wciągania liny i obracania konstrukcji wokół własnej osi, podwozia z kołami, śmigła, gąsienice, anteny, elementy edukacyjne wypełniające wnętrze klocków z literami, fragmenty lustrzane, osie i stojaki – przykładowo dla wielkiego młyna rodem z wesołego miasteczka.

Są także elektryczne komponenty – silniczek z możliwością zdalnego sterowania pojazdem, światło ładowane przez port USB z komputera, bloki kroczące.

Magnesy w klockach Magformers są zamknięte w plastiku i dziecko nie ma z nimi bezpośredniej styczności są zatem bezpieczne dla najmłodszych. Są one tak ułożone, że niezależnie od tworzonych układów zawsze przyciągają stykające się z nimi kolejne elementy. Obudowa ma różne barwy więc zabawki będą kolorowe, plastik jest przezroczysty – widać magnesy i dziecko uczy się, jak składowe części projektu są ze sobą połączone.

Ze strony internetowej producenta można ściągnąć katalogi z rozmaitymi pomysłami na budowle i pojazdy, ale oczywiście największą frajdę daje nam samodzielne wymyślanie i tworzenie własnych innowacyjnych konstrukcji.

Od 2010 roku klocki niemal każdego roku zdobywały jakieś nagrody lub wyróżnienia w kategorii zabawek przeznaczonych dla dzieci i całej rodziny, jak również rozwijających umysł i kreatywne myślenie.

Producent oferuje roczną gwarancję na wszelkie wady fabryczne. Z zaleceń dotyczących użytkowania należy wymienić, żeby nie zbliżać produktu w kierunku ognia, po wyczyszczeniu należy wytrzeć do sucha, silne uderzenie może zniszczyć obudowę klocka. Z powodu magnesów nie należy trzymać ich blisko urządzeń elektronicznych i kart płatniczych. Nie należy umieszczać w płynach i uważać na środowiska bardzo wilgotne. Jeśli zależy nam na zminimalizowaniu ryzyka pęknięcia lepiej korzystać z produktu w domu niż na podwórku.

Widać, że produkt stale się rozwija, a autorzy mają całą masę pomysłów na rozbudowę i wprowadzają coraz to nowe rozszerzenia na rynek. Za jakiś czas śmiało będzie można je porównywać do takich potęg, jak Lego czy Playmobil.

Rewelacyjne klocki, polecamy! Na filmiku zaprezentujemy wam jeden z zestawów, który posiadamy, a w recenzji opisaliśmy wszystkie oferowane przez producenta – niekoniecznie już dostępne na naszym rynku.

„Magformers” – przykładowa zabawa

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!