Recenzja klocków Playmobil Żaglowiec wojskowy

Przyszła wreszcie pora na pierwszy zestaw Playmobil na naszym blogu! Od lat popularne na zachodzie klocki, u nas w kraju ciągle jeszcze zdominowanym przez myślenie przez pryzmat Lego nie mogące się jakoś przebić na rynku, a szkoda.

Zestawy są standardowo około jednej trzeciej ceny tańsze od konkurentów, a oferują dziecku równie wspaniałą zabawę. Nie możemy ich tak przebudowywać – tu raczej po złożeniu bawimy się tym, co gotowe, ale jakościowo – drobne szczegóły i urok komponentów bije na głowę nawet markę rodem z Danii.

Elementy Playmobil są dużo większe niż w tradycyjnym Lego, zatem wciąganie dziecka w świat klocków lepiej rozpocząć od tej marki. Naszym zdaniem jest o wiele bardziej interesująca niż przykładowo Duplo i na pewno starcza na dłuższy okres czasu. Dzisiaj pokażemy wam „Żaglowiec wojskowy”, który na niektórych sklepach figuruje również, jako „Żaglowiec żołnierski”.

W opakowaniu otrzymujemy kadłub statku z pokładem, elementy burty, omasztowanie i ożaglowanie. Mamy naklejki do ozdoby oraz specjalną piankę wkładaną w miejsce pod pokładem, gdzie docelowo można umieścić silnik do zdalnego sterowania naszą łajbą kiedy przyjdzie nam ochota wypłynąć na prawdziwą wodę.

Żagle są giętkie, ale mocne. Możemy nimi poruszać i ustawiać wedle uznania lub sprzyjających wiatrów. Utrzymują się nie na linach, a specjalnych plastikowych mocowaniach, które można odpinać, gdyż wiszą na haczykach. Skoro to seria Piraci, to nie mogło zabraknąć armaty, która oczywiście strzela. Ludziki są dwa i dwa razy wyższe niż te legowe, wyposażone w broń i groźne, baa! Do muszkietu można dopiąć bagnet!! Takie szczegóły to tylko w Playmobil…

Przyznamy, że nie rozumiemy trochę mentalności wielu rodziców i ich ślepego wręcz oddania klockom Lego, też je mamy i przyjdzie pora, żeby pokazać jakieś duże zestawy, ale w wieku 3-5 lat dziecko fajniej i bezpieczniej będzie bawiło się Playmobilem – takie nasze zdanie i doświadczenia „z dziecka zdjęte”.

Zapraszamy do dużych sklepów, żeby obejrzeć złożone gigantyczne komplety – robią wrażenie, a można się na miejscu pobawić. Polecamy się skusić! Różnorodność i eksperymentowanie na kilku rodzajach klocków wyjdzie dziecku tylko na zdrowie. Miłego dnia i udanej zabawy!

Film: „Żaglowiec wojskowy” – unboxing

Film: „Żaglowiec wojskowy” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!