Recenzja klocków Arktyczna baza Lego

Trochę długo musieliście czekać, ale w końcu jest złożona. Ponad dwie godziny prężnej budowy, do tego naklejki – oto i jest w pełnej okazałości „Arktyczna baza” będąca jednym z większych zestawów Lego z serii „Urban Arctic”. Jutro Młody Giercownik świętuje, zatem będziemy się bawili, a dzisiaj składanie – głównie tato…

Z polarnej serii poza opisywanym właśnie zestawem możecie również zakupić wielki statek Łamacz lodu, ciężki Arktyczny helikopter, Łazik lodowy, Mobilną jednostkę oraz Arktyczny samolot o dwóch śmigłach. Wszystkie one w jednakowej pomarańczowo- czarnej barwie, którą równie chętnie bawią się chłopcy i dziewczynki. Wygląda świetnie!

W skład stacji badawczej wchodzą rozmaite pojazdy. Samą bazę tworzą dwa fragmenty mieszkalne, które budujemy osobno i potem łączymy w jedną całość w kształcie litery „L”. Jest część do pracy i do odpoczynku. W oknach stacji są szybki, w środku komputery, a do tarasu przylega ruchomy gumowy taśmociąg. Tylna ściana jest podnoszona, podobnie jak dwie części dachu, otwierane drzwi to norma, nie mogło zabraknąć anteny satelitarnej i niedźwiedzia polarnego. Zabudowania stoją na wielu drobnych filarach, ale baza się nie kiwa.

Ludziki w zimowych ubrankach, wyposażone w kamerę, czekan, lupę, piły do cięcia lodu oraz rakiety śnieżne i te same od lat krótkofalówki. Rakiety śnieżne są bardzo zdradliwe i najbardziej delikatne z całego zestawu, mogą się połamać podczas nieuważnego nakładania na nogi ludzików – nam niewiele brakowało…

Łazik pędzi na gąsienicach, które zbudowane są z wielu plastikowych łopatek. W środku gumowe koło wspomagające poruszanie się pojazdu. Całość obraca się bez problemów, nie spada i nie haczy o siebie. Kręcące się stożkowe wiertło wisi na ruchomym wysięgniku, cały dźwig może się także obracać wokół własnej osi. Standardowo otwierane drzwi.

Helikopter z ruchomymi wirnikami śmigieł – ogon i centralne, oraz liną na kołowrotku i siatką z transportowanym znaleziskiem. Skuter z ruchomymi nartami.

Sanie z pieskami wyposażone są w kosz z rybami oraz wędkę z linką. Należy uważać manipulując zaprzęgiem, ponieważ husky przy gwałtownych ruchach uciekają z uwięzi. Główny, środkowy dyszel zaprzęgowy oraz uprzęże każdej z par są ruchome. Pozostałe klocki trzymają się twardo.

Lodowe kryształy otwierane są w połowie niczym jajka niespodziani, dziecko może zatem „zamrozić” tam wszystko, co wejdzie do środka.

Naklejki to przede wszystkim symbole arktycznej ekspedycji, ale również bardziej techniczne, dodające trochę industrialnego klimatu pojazdowi wiertniczemu.

Zestaw bardzo nam się podoba, ponieważ jest uniseks – nie uświadczymy tu typowego dziewczęcego majtkowego różu rodem z bajek, a całość tematycznie jest z życia wzięta. Super, że poza stacją badawczą jest też dużo pojazdów, zarówno lądowych, jak i powietrzny. Brakuje tylko jakiejś łajby, ale to już kolejny – wielki komplet – w arktycznych warunkach starek musi być niczym druga, potężna jednostka, niewiele ustępująca lądowemu centrum dowodzenia. Mając „Arktyczną bazę”, dokupując kiedyś pudło z lodołamaczem i z oryginalnym samolotem, śmiało można pominąć mniejsze komplety klocków.

Polecamy „Urban Arctic”, oferuje ona rewelacyjne pomysły na kreatywną zabawę – ekspedycje badawcze i środowiskowe, ale także bardziej kopalniane – z elementami geologii oraz wierceń głębinowych.

Film: „Arktyczna baza” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!