Recenzja gry zręcznościowej Chicken Bonanza

Był kiedyś taki serial o właścicielach rancho i kowbojach – „Bonanza”, najsłynniejszy z całego serialu był początkowy motyw muzyczny, który szybko wpadał w ucho i na długo pozostawał w pamięci. Opisywaną dzisiaj grę także zapamiętacie, gdyż kurnik jest naprawdę urodziwy, a wystrzeliwuje w górę co chwila, co bardzo podoba się dzieciom i wywołuje salwy śmiechu.

„Chicken Bonanza” to gra dla 2-4 osób w wieku od 4 lat, która trwa 10-15 minut. W opakowaniu najwięcej miejsca zajmuje kurnik – niepozorny budyneczek o spadzistym dachu, z plastikiem imitującym deski i ładną naklejką dookoła. Ptasi gmach jest wyjątkowo ruchliwy, przypomina trochę domek na kurzej łapce i wystrzeliwuje w górę niczym prawdziwa rakieta.

Po wyciągnięciu elementów zwraca się uwagę na kolosalną różnicę pomiędzy rozmiarem kurnika a maleńkimi kurkami – te wykonane są z gumy i wyglądają jak przepióreczki, są ładne. Z całego zestawu najmniej ujmująca jest kostka – plastikowa, ale wydająca się być raczej słabej jakości. To z kolorowych ścianek losujemy barwę kurczaka, który wędruje na dach.

Celem gry jest pozbycie się wszystkich swoich kurczaków.

Rozdzielamy je po równo pomiędzy grających. Każda z osób układa je w rzędach po trzy sztuki – najlepiej w różnych kolorach, ponieważ nie wiemy, co wypadnie na kostce.

Gra jest bardzo szybka, maksymalnie dynamiczna, ponieważ czas wybicia w górę całej konstrukcji jest wyjątkowo krótki – może nawet dzieje się to nazbyt często w trakcie zabawy. Turlamy kostkę, kładziemy na dachu odpowiednią barwę drobiu, rzucamy druki raz i więcej nie ma szans zdążyć!

Jeśli nie mamy w rzędzie wylosowanego koloru, oddajemy kostkę kolejnej osobie. Z chwilą wybuchu kurnika aktualny posiadacz kostki zbiera ptaki z dachu i te, które pospadały, wybiera trzy z nich, które dołączają do jego ferajny, a resztę odkłada do pudełka. Jeśli kostka jest w trakcie przekazywania, każdy z pary bierze po dwie kury. Jeśli trudno określić, kto ją aktualnie posiada, to zamiast kłótni proponujemy, aby grę rozpoczynał gracz, który rzucał kostką jako ostatni.

Młodemu Giercownikowi gra bardzo się podoba. Jest to idealna pozycja dla dzieci, które jak się okazuje nawet w pojedynkę będą się przy niej dobrze bawiły. Czuje się, że to gra energiczna, pełna wigoru i ikry. Dziecko początkowo ładuje wszystkie kurczaki na dach tylko po to, żeby zobaczyć, jak wyrzucane są w powietrze, co przyjmuje z wielkim entuzjazmem. Dopiero po pewnym czasie zaczynamy zabawę stricte zręcznościową i losową – zgodną z regułami zawartymi w instrukcji. Jest to jedna z tych gier, które spisują się kiedy spotyka się wiele dzieci i nie mamy czasu, a one chęci, aby uczyć się wnikliwych i skomplikowanych zasad. Zaczynamy z marszu i jest ok.

Dużą zaletą gry jest brak baterii, wszystko działa na sprężynach, zatem się nie wyczerpie. Tempo zabawy jest zawrotne, starzy nie nadążają, a dzieci mają ubaw. Fajna zabawka na kinder party. Dorosłych i zaawansowanych graczy raczej nie przekona.

Film: „Chicken Bonanza” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!